Wieloosobowa gra survivalowa tocząca się wewnątrz ogromnego i niebezpiecznego środowiska. W tym surowym świecie, kurcząc się do rozmiarów maleńkich stworzeń, będziemy zmuszeni dostać się na szczyt łańcucha pokarmowego.

Będąc otoczonym przez kolosalne istoty i pragnąc doczekać następnego dnia, niezbędne okaże się odpowiednie przygotowanie. Zbudujemy wytrzymałe bazy i masywne schronienia, stworzymy unikalne zbroje oraz narzędzia walki, a także odnajdziemy zasoby zapewniające odporność i wyjątkowe umiejętności. Wszechobecne ptaki, mrówki, jaszczurki, szczury i pająki potraktują nas jak smaczne źródło pożywienia a dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe stworzą nieprzewidywalne, często niebezpieczne sytuacje. Podczas eksploracji nieokiełznanego ekosystemu zajmiemy się wykonywaniem urozmaiconych misji, wchodzeniem w interakcję z ukrytymi postaciami, śledzeniem tajemniczych monolitów, polowaniem na owady oraz odkrywaniem interesującej historii uniwersum Smalland. Data premiery Smalland zostanie wkrótce zaplanowana.

„Pogoda w Smalland będzie ważnym elementem, na który trzeba uważać. Zmienne warunki pogodowe bezpośrednio wpłyną na zachowanie zwierząt i sprawią, że natura zmieni się niewiarygodnie.” – deweloperzy Merge Games

Gra ma ukazać się we wczesnym dostępie na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.