Wysłany jako jeden z najlepszych rycerzy elitarnej grupy dbającej o zaprowadzenie sprawiedliwości w przeklętym opactwie, jesteśmy ostatnią nadzieją strapionej ludzkości. Zbierzmy walecznych sojuszników i odpowiednio przygotujmy się do finałowego pojedynku – starcia z potężnym Czarnym Przeorem. W przeciwnym razie poniesiemy druzgocącą klęskę.

Mroczny RPG, osadzony w uniwersum fantasy, charakteryzujuje się klasyczną, turową walką i pikselartową grafiką wykorzystującą paletę kolorów Commodore 64. Poznamy świat pełen tragicznych bohaterów, brutalnych śmierci oraz grozy. Poprowadzimy zespół nieustraszonych herosów (do sześciu graczy), opanujemy złożony rozwój umiejętności postaci i wyeliminujemy przeciwników w taktycznych, wszechobecnych starciach. W trakcie przygody odkryjemy wciągającą fabułę połączoną z możliwością eksploracji świata, wykonamy rozmaite zadania poboczne, odbędziemy podróże drogą lądową i morską, a także wejdziemy w interakcję z napotkanymi osobistościami. Wymagające pojedynki z oponentami rozegramy „po swojemu” dzięki w pełni konfigurowalnym ustawieniom trudności i reakcji.

Data premiery SKALD: Against the Black Priory została zaplanowana na 2021 rok we wczesnym dostępie na komputerach PC (Steam).