Koniec wakacji będzie pełen atrakcji, bo macie okazje wkroczyć do świata Yansa, sprawdzić jak radzi sobie ze zleceniami Hitman oraz czy Suicide Squad wciąż dobrze działa pod silną presją. W DC – tradycyjnie trwa walka Gacka z Jokerem, u Marvela – Kapitan Ameryka rusza do boju z X-Men (i to po przeciwnych stronach), a Kamala próbuje zachować (super)work-life balance. Osobne historie poświęcono samym X-Menom i Doktorowi Strange. Dla dzieciaków też coś się znajdzie, na przykład kolejny tomik Kaczogrodu oraz Fibi i jej Jednorożyca Marigold…

Mistrzowie Komiksu. Yans, tom 2, wydanie II

Drugi tom nowego wydania zbiorczego przygód agenta kosmicznego Yansa. Seria zapoczątkowana w 1983 roku przez scenarzystę André-Paula Duchâteau i rysownika Grzegorza Rosińskiego ukazywała się w Europie przez kilkanaście lat, przynosząc autorom uznanie i popularność. Album zawiera cztery epizody: Prawo Ardelii, Planeta czarów, Dzieci nieskończoności i Oblicze potwora. Nie zabrakło w nim również interesujących materiałów dodatkowych. Niezwykle bogaty w treści artykuł Paula Gaumera przybliża historię literatury science fiction i związanej z nią prasy w krajach frankofońskich, opowiada o twórczości i aktywności wydawniczej André-Paula Duchâteau oraz o okolicznościach przekazania przez Grzegorza Rosińskiego pracy nad Yansem Zbigniewowi Kasprzakowi. Scenariusz: Andre-Paul Duchâteau, rysunki: Zbigniew Kasprzak. 216 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Hitman, tom 5

Piąty, ostatni tom opowieści o kierującym się własnym kodeksem honorowym płatnym zabójcy Tommym Monaghanie. Tommy przez całe życie cudem unikał śmierci, ale tym razem jego i resztę bywalców baru Noonan’s czeka ostateczna rozprawa. Powrócą stare waśnie, toczone od dawna spory i jątrzące się rany. Czy z nadchodzącej nawałnicy ognia może wyniknąć coś dobrego? Czy Tommy i jego przyjaciele wyjdą z niej cało, czy tez przyjdzie im zapłacić najwyższą cenę? Tom piąty zawiera zeszyty Hitman #51–60, dwuczęściową opowieść Justice League/Hitman, a także zeszyt Hitman/Lobo z rysunkami Douga Mahnkego. Scenariusz: Garth Ennis, rysunki: John McCrea. 396 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Uniwersum DC. Suicide Squad – Zła krew

Niezwodny i niezwykle utalentowany scenarzysta Tom Taylor (DCeased, Injustice) ponownie łączy siły z rysownikami serii Injustice – Brunem Redondo i Danielem Sampere. Tym razem zabiera nas w szaloną podróż w towarzystwie najbardziej śmiercionośnej i najbardziej dysfunkcyjnej drużyny uniwersum DC. Kiedy Oddział Samobójców dostaje zadanie zneutralizowania grupy międzynarodowych superterrorystów znanych jako Rewolucjoniści, nikt się nie spodziewa, że pojmani złoczyńcy dołączą do drużyny! Czy Harley Quinn i Deadshot, weterani Oddziału Samobójców, mogą komukolwiek zaufać w sytuacji, gdy nowi członkowie Oddziału Specjalnego X będą zmuszeni do współpracy z ludźmi, którzy chcieli ich zabić? Nawet jeśli uda im się przetrwać kolejną misję, czy będą w stanie znieść swoje towarzystwo i nie pozabijać się nawzajem? Lepiej nie przywiązujcie się do nikogo! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Suicide Squad: Bad Blood #1–11 oraz Flash Annual #3 oraz galerię postaci stworzoną przez Bruna Redondo. Scenariusz: Tom Taylor, rysunki: Bruno Redondo, Daniel Sampere. 328 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Uniwersum DC. Batman Detective Comics – Wojna Jokera, tom 5

W piątym tomie najnowszej serii Batman Detective Comics do uznanego scenarzysty Petera J. Tomasiego (Batman and Robin, Super Sons) dołączają wyróżniona Nagrodą Eisnera Mariko Tamaki (Wonder Woman, Harley Quinn: Breaking Glass) i James Tynion IV (Batman: Detective Comics). Rysunki zaś są dziełem takich twórców jak Brad Walker (Aquaman), Kenneth Rocafort (Red Hood and the Outlaws), Eddy Barrows (Detective Comics), Eduardo Risso (100 naboi) i nie tylko! Joker wypowiedział Batmanowi wojnę i chce wykorzystać postaci z przeszłości Mrocznego Rycerza, aby ją wygrać! Tymczasem rodzina Nietoperza dochodzi do siebie po niedawnej śmierci Alfreda Pennywortha – nikt jednak nie przeżywa odejścia wiernego kamerdynera bardziej niż Bruce Wayne. Alfred był dla niego nie tylko przyjacielem, ale też ojcem i mentorem… Jego strata mocno odbiła się na psychice Mrocznego Detektywa. Joker wie, że nadeszła odpowiednia chwila, by zaatakować. I to z całych sił. Książę Zbrodni wywołuje falę ataków, które mają osłabić obrońcę Gotham zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Na pierwszy ogień idzie Harvey Dent, znany również jako Two-Face, którego impulsywna natura zostaje wzmocniona przez knowania Jokera. Gotham opanowuje horda wyznawców nowej sekty, na czele której staje charyzmatyczny przywódca – Two-Face. To nie wszystko – Mroczny Rycerz musi stawić czoło ożywionemu Lincolnowi Marchowi, przemienionemu przez toksynę Jokera Luciusowi Foxowi, Killer Crocowi i wielu innym osobom, które są jedynie pionkami na diabolicznej szachownicy Jokera. A wszyscy oni mają jeden cel: raz na zawsze pogrzebać Nietoperza. Czy Mroczny Rycerz powstanie? A może pęknie ze śmiechu? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Detective Comics #1020–1024, #1026, Detective Comics Annual #3, Batman: Pennyworth R.I.P. oraz jeden z epizodów przedstawionych w Detective Comics #1027. Scenariusz: Peter J. Tomasi, James Tyniom IV, Mariko Tamaki, rysunki: Brad Walker, Kenneth Rocafort, Eduardo Risso i inni, 236 stron w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Marvel Classic. Ultimate X-Men, tom 3

Kiedy X-Men dopuścili się najgorszego możliwego występku przeciw ludzkości, rząd wysłał ich tropem Kapitana Amerykę, Iron Mana, Thora i pozostałych Ultimates. Nieliczna, ale potężna grupa superbohaterów powstała właśnie po to, by rozprawiać się z takimi zagrożeniami. Profesor X jednak nie próżnował i dobrze przygotował swoich uczniów na to starcie. Młodzi mutanci nie są bez szans przeciwko Ultimates. Jednak czy ciężko doświadczona walką grupa przetrwa, gdy znów pojawi się jej najpotężniejszy wróg? Magneto ma nowy pomysł, jak pokonać znienawidzonych X-Men! Album zawiera zeszyty Ultimate War #1–4 i Ultimate X-Men #26–33. Scenariusz: Mark Millar, rysunki: Chris Bachalo, David Finch, Adam Kubert. 304 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Marvel Now 2.0, Ms Marvel – Raz za razem, tom 10

Finałowy tom bestsellerowego, nominowanego do Nagrody Eisnera cyklu o Kamali Khan – Ms Marvel! Odkąd Kamala prowadzi podwójne życie, jej relacje z przyjaciółmi poważnie ucierpiały. Rozwiązanie? Impreza! Oczywiście, impreza przerwana atakiem złoczyńcy i szybką wycieczką w kosmos. Niedługo później Kamala spróbuje odbudować też przyjaźń z Brunonem – a nie będzie ku temu lepszej okazji niż eksperyment naukowy, który ma wyjaśnić jej moce, a zamiast tego… zakłóci ich działanie! Czy mimo to obrończyni Jersey City uda się wreszcie odnaleźć równowagę pomiędzy obowiązkami superbohaterki a zwyczajnym życiem? Album zawiera zeszyty #31–38 serii Ms. Marvel. Scenariusz: G. Willow Wilson, rysunki: Nico Leon. 184 strony w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Marvel Fresh, X-terminacja

Długo oczekiwany finał historii rozpoczętej w All-New X-Men! Pierwsza grupa X-Men, stworzona przed laty przez Profesora X, została przeniesiona do współczesności. Na jej członków czekał tu świat, który ledwie rozpoznali, ale postanowili pomóc w zmienianiu go na lepsze. Teraz przyszłość wszystkich mutantów spoczywa w rękach bohaterów z przeszłości. Na młodych przedstawicieli ich gatunku poluje Ahab. Wziął ich na cel także ktoś znajomy, kogo zupełnie się nie spodziewali. Czy uda mu się zrealizować tajemniczy plan? Dzisiejsi X-Men muszą stanąć w obronie pierwszej piątki. Jeśli zginie choć jeden z członków drużyny, przyszłość legnie w gruzach. Ale ilu – i kto – odda życie za nich? Żeby ocalić linię czasu, X-Men muszą zaryzykować wszystko i odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: czy można zmienić los drużyny z przeszłości? Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach #1–5 serii Extermination. Scenariusz: Ed Brisson, rysunki: Pepe Larraz. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Marvel Fresh. Doktor Strange, tom 1

Pierwszy tom przygód Doktora Strange’a z nowej linii wydawniczej Marvel Fresh! Doktor Stephen Strange traci moc, a Tony Stark proponuje mu rozwiązanie na miarę XXI wieku – podróż w kosmos! Tam ziemski Mistrz Magii znajdzie dziwnych wrogów i jeszcze dziwniejszych przyjaciół, a także trafi do niewoli obcego ludu kochającego jedynie naukę. I – a jakże – odzyska moc. Jednak każde czary mają swoją cenę, a Strange już zbyt długo zalega z płatnościami. Czy rachunek w końcu okaże się za wysoki? I co zadziwiającego Doktor zastanie w domu po powrocie na Ziemię? Album zawiera zeszyty #1–11 serii Doctor Strange. Scenariusz: Mark Waid, rysunki: Javier Piña, Jesús Saiz. 264 strony w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Kaczogród – Carl Barks. Deszcz pieniędzy i inne historie z lat 1951-1952, tom 27

Niniejszy album zawiera komiksy Carla Barksa z lat 1951–1952. W tytułowej opowieści Donald dostaje od swojego wujka Sknerusa surową lekcję na temat wartości pieniądza oraz prawa popytu i podaży. Czy ją zapamięta? Raczej nie, co pokazuje chociażby komiks Rzadkie monety, w którym próbuje wzbogacić się dzięki numizmatyce. W Zaklinaczu węży siostrzeńcy usiłują nakłonić Donalda, aby rozwiązał zagadkę zaginionego statku ze złotem, a w Niebezpiecznej grze przeżywają wraz z wujkiem niezwykłe przygody w świecie wywiadów, kontrwywiadów, kontrkontrwywiadów, kontrkontrkontr… i tak dalej. Z kolei w historii W starej Kalifornii przenoszą się w dawne czasy, gdy najsłynniejszy z zachodnich stanów wyglądał zupełnie inaczej niż dzisiaj. Poza tym Donald, jak zwykle, ma wiele lepszych i gorszych (zazwyczaj gorszych) pomysłów. Buduje basen w swoim ogródku, a także raz po raz podejmuje rywalizację ze swoim kuzynem Gogusiem. Konkuruje z nim o rolę rycerza w spektaklu, próbuje ograć go w golfa, a nawet przechytrzyć podczas losowań! Scenariusz i rysunki: Carl Barks. 248 stron w twardej oprawie. Cena 69,99 zł.

Fibi i Jednorożec. Magiczna burza, tom 6

Szósty tom humorystycznej opowieści o dziewczynce Fibi, której najbliższą przyjaciółką jest jednorożcowa piękność Marigold. Bohaterki postanawiają przyjrzeć się bliżej tajemniczej burzy, przez którą w całym miasteczku zabrakło prądu. Dorośli myślą, że to tylko zimowa niepogoda, ale Fibi i Marigold szybko odkrywają, że źródłem problemów mieszkańców miasta Tipton może być działanie sił magicznych! W celu rozwikłania zagadki łączą siły z Maksem, który bez prądu nie może grać w swoje ulubione gry, oraz z Dakotą i jej zastępem goblinów. Tylko działając razem zdołają uratować miasto przed skutkami magicznej burzy, a przede wszystkim dowiedzieć się, co jest jej powodem. Scenariusz i rysunki: Dana Simpson. 160 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.