Zarządzaj portem, inwestuj w różnego rodzaju ulepszenia, rekrutuj ludzi, dbaj o wykonanie powierzonych ci misji i nie zapomnij o delektowaniu się morskimi przygodami.

Gra Ships 2022 da nam szansę poczuć się jak menedżer szefów w morskim porcie. Tytuł wymaga od gracza wzięcia odpowiedzialności za cały port, w tym za statki oraz załogę. Nagrodą za tak trudne zadanie będą sowite zyski, lecz droga do tego celu wymaga dużych pokładów cierpliwości i skrupulatnego planowania. Jeżeli natomiast w końcu uda się zarobić niezłą sumkę, wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zainwestować ją właśnie w port i tym samym zadbać o jego rozwój. Twórcy tłumaczą, że na samym początku rozgrywki zadania będą raczej proste, dopiero w późniejszych etapach zrobi się naprawdę trudno.

Data premiery nie Ships 2022 została jeszcze ogłoszona. Gra ma trafić najpierw na PC, a potem również na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S i X oraz Nintendo Switch. Więcej informacji na temat Ships 2022 znajduje się na oficjalnej stronie Steam.

„Ships 2022 to kontynuacja Ships 2017 i jednocześnie całkiem nowe i świeże otwarcie dla tej marki. Szykujemy mocno zróżnicowaną rozgrywkę, która będzie składać się z części strategicznej i symulacyjnej. W tej pierwszej będziemy zarządzać i dbać o rozwój własnego kompleksu portowego – tutaj Ships 2022 będzie rozbudowaną strategią ekonomiczną. Druga połowa gry będzie jednak polegać na prowadzeniu różnych wypraw morskich, gdzie pokierujemy np. tankowcem czy jednostką ratunkową, by wykonać określone zadania.” – Tomasz Supeł, CEO Games Box S.A.

Wśród wyróżników Ships 2022 studio Game Box S.A. wskazuje otwarty świat z portami wzorowanymi na rzeczywistych kompleksach, zróżnicowane typy dostępnych statków (kontenerowce, tankowce, wycieczkowce, lodołamacze i jednostki ratunkowe), odwzorowany dobowy system czasowy i dużą losowość – m.in. w zakresie zdarzeń pogogodowych.

„Porty i statki to jeden z kluczowych elementów całego krwioobiegu międzynarodowego handlu. W Ships 2022 chcemy przybliżyć graczom ten fascynujący świat. Zarządzanie kompleksem portowym, poszczególnymi jednostkami i pracownikami będzie dla fanów strategii ekonomicznych odświeżającym wyzwaniem. Możliwość samodzielnego poprowadzenia różnych wypraw morskich będzie z kolei dużym urozmaiceniem, bo tutaj też nie ma miejsca na nudę – pływanie po morzach i oceanach ma w sobie niezmiennie coś naprawdę specjalnego.” – Tomasz Supeł, CEO Games Box S.A.