Deweloperzy ze studia Truant Pixel ogłosili ciekawy projekt – grę inspirowaną m.in. przez anime Ghost in the Shell oraz Akirę. Tytuł ma być stworzony z myślą o wirtualnej rzeczywistości, więc będzie go można uruchomić na PlayStation VR 2 oraz na podobnych goglach VR na PC, na przykład Oculus Quest.

Runner ma być grą, która przywołuje wspomnienia związane z automatami do gier. To gra akcji, w której będziemy nieustannie poruszać się na motocyklu i uczestniczyć w szalonych strzelaninach. Bohaterką jest Mina, kurier ścigany przez korporację o nazwie Caldara. Trzeba przyznać, że nie jest to pierwsza lepsza próba schwytania, a raczej zakrojona na wielką skalę akcja, na którą przeznaczono spore zasoby. Mina została zmuszona do wkroczenia na autostradę, gdzie podejmuje próbę ucieczki i jednocześnie walczy.

Twórcy Runnera wyjaśniają, że gracze będą mogli zmodyfikować wygląd swojego motocykla. Dodatkowo istnieje też opcja odblokowywania nowych pojazdów – wiąże się to z innymi parametrami i będzie wyczuwalną zmianą podczas grania. Zwalczani wrogowie mają być urozmaiceni, a będą to między innymi autonomiczne motocykle bojowe, drony, a nawet czołgi. Na szczęście do swojej dyspozycji gracze otrzymają różnego rodzaju udoskonalenia dla broni, co niewątpliwie wesprze nas w boju. Mina będzie mogła korzystać także z granatów oraz pocisków samonaprowadzających.