Świeci powracają (właściwie się restartują). Być może nie na święta, ale całkiem blisko innych świąt. Już 25 lutego 2022 r. W marcu pojawiły się pierwsze przecieki, teraz mamy pewność, za sprawą oficjalnej zapowiedzi.

Deep Silver wraz z Volition ponownie wrzucą nas w zwariowany, pełen niespodziewanych zwrotów akcji wir wydarzeń, proponując restart serii Saints Row. Co w skrócie oznacza barwne potyczki w przestępczym półświatku i drogę od zera do (podziwianego) gangstera, w iście imprezowym stylu.

Cinematic trailer, pokazany podczas gamesomu 2021 to zapowiedź wydania Saints Row równolegle na PC (Epic Games Store), konsolach Xbox One, Xbox Series X i S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

„Ten całkowity restart serii to największa paczka zabawy i radości, jakie do tej pory przedstawiliśmy w Saints Row. Charakterystyczna nowa lokalizacja daje wiele ekscytujących możliwości na wywołanie zachwytu u graczy, niezależnie od tego, czy są to wieloletni fani serii, czy dopiero się z nią zapoznają.” – Jim Boone, Chief Creative Officer w Volition

W Saints Row wkroczymy do fikcyjnego miasta Santo Ileso, umiejscowionego w sercu południowo-zachodniej Ameryki. W świecie gangów walczących o władzę, grupa młodocianych przyjaciół rozpoczyna własne kryminalne przedsięwzięcie, wspinając się powoli na szczyt i dążąc do samodzielnej dominacji w przestępczym półświatku. Jako przyszły szef gangu, z Neenah, Kevinem i Elim u boku, stworzysz Świętych i rzucisz wyzwanie różnym przeciwnikom, w tym m.in. Los Panteros, The Idols i Marshall. Będziesz budować swoje imperium na ulicach Santo Ileso i walczyć o kontrolę nad miastem. Saints Row to historia obiecującego start-upu, po prostu branża, w której to młode przedsiębiorstwo działa to… zorganizowana przestępczość. Ten wirtualny plac przestępczych zabaw da nam okazję na przeżycie ciekawych przygód, wypełnionych kryminalnymi przedsięwzięciami, strzelaninami i wymuszeniami. Restart serii będzie okazją do podziwiania z bliska narodzin Świętych, zwiedzania 9 dzielnic Santo Ilesco otoczonego pustynią i szansa na zbudowanie własnego, wirtualnego imperium. Tradycyjnie będzie też szansa do strzelanin, od potyczek na rewolwery, po odpalanie rakiet. Obok pojazdów naziemnych – zabawa przeniesie się tez w powietrze – gdzie będziemy poruszać się w wingsuitach, VTOL-ach i hoverbike’ach. Ponoć Saints Row doczekał się także niezwykle dokładnego kreatora postaci, najlepszego z dotychczasowych odsłon serii. Jak również trybu kooperacji.

„Saints Row to jedna z najbardziej lubianych i kochanych serii gier na świecie i to jest restart, na które wszyscy czekaliśmy. Jesteśmy bardzo podekscytowani nową, śmiałą wizją studia Volition i nie możemy się doczekać chwili, gdy gra trafi w ręce fanów w przyszłym roku.” – Paul Nicholls, Global Brand & Marketing Director w Deep Silver