Sony Interactive Entertainment (SIE) ogłosiło dzisiaj, że osiągnięto nowe rekordy sprzedaży komputerowego systemu rozrywkowego PlayStation 4 oraz systemu wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR, a także rekordy sprzedaży oprogramowania na PS4 i PS VR.

Klienci na całym świecie kupili łącznie ponad 70,6 milionów sztuk PS4 na całym świecie – są to dane na dzień 3 grudnia 2017 roku. W sklepach detalicznych na całym świecie oraz w formie elektronicznej w PlayStation Store sprzedano ponad 617,8 milionów kopii oprogramowania PS4 – stan na 3 grudnia 2017 r. Wykorzystując impet sprzedaży PS4, system wirtualnej rzeczywistości PS VR sprzedał się łącznie na całym świecie w liczbie ponad 2 milionów egzemplarzy, wg stanu na 3 grudnia 2017 r. Wg danych na 3 grudnia 2017 r., na PS VR wydano 150 gier, sprzedając ponad 12,2 milionów kopii w sklepach detalicznych na całym świecie oraz w formie elektronicznej w PlayStation Store.

– Cieszy nas, że tak wielu użytkowników korzysta z możliwości rozrywkowych oferowanych przez PlayStation 4 – powiedział Andrew House, prezes firmy Sony Interactive Entertainment. – Jestem z tego powodu bardzo wdzięczny zarówno fanom, jak i naszym partnerom. To dzięki ich zaangażowaniu PlayStation od swojego startu w 1994 r. stało się największą siecią rozrywki konsolowej na świecie. Będziemy nadal pracować nad utrzymaniem tego impetu i zrobimy wszystko, by PS4 pozostało najlepszym miejscem do grania.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, portfel tytułów na PS4 będzie się nadal rozszerzać, dołączą do niego takie gry, jak God of War, Detroit: Become Human, Spider-Man, Shadow of the Colossus, Dreams, Days Gone (SIE WWS), Far Cry 5 (Ubisoft) oraz Monster Hunter: World (Capcom). W chwili obecnej tworzymy kolejne gry i treści na PS VR (jest ich ponad 130), które ukażą się do końca 2018 r. Wśród nich są tak niecierpliwie oczekiwane tytuły, jak The Inpatient i Bravo Team (SIE WWS) wykorzystujące unikalne doświadczenia VR. Firma SIE będzie nadal rozwijać rozrywkową ofertę i wrażenia na PS4 i PS VR, które są możliwe jedynie na PlayStation.