Słyszeliście o grach typu hyper casual? Tworząc jedną z nich na platformę mobilną Unity macie szansę zgarnąć 100 000 zł. Jesteście zainteresowani? To czytajcie dalej!

To może zacznijmy od początku:

Organizatorem “Projektu Gra” jest Huuuge Games – wiodący producent i wydawca darmowych gier mobilnych (free2play). Nad grami i ich sukcesem pracuje 400 pracowników w 8 biurach w aż 4 krajach. Warto wspomnieć, że Huuuge jest jednym z największych na świecie nabywców reklamy mobilnej z rocznymi wydatkami na ten cel przekraczającymi 100 mln USD.

W maju tego roku Huuuge ruszył ze swoim programem wydawniczym dla deweloperów zewnętrznych – Huuuge Tap Tap Games. Tap Tap Games to marka Huuuge wydająca gry typu hyper casual.

Pewnie nasuwa Wam się kolejne pytanie – co to konkretnie są te “Tap Tapy hyper casualowe”? Są to łatwe gry z prostą mechaniką i błyskawiczną rozgrywką („Tap to play”). Jeżeli jesteście ich ciekawi to sprawdźcie je na stronie wydawcy Tap Tap Games.

Wracając do Projektu Gra:
Jeżeli kochacie tworzyć gry i do tego lubicie nowe wyzwania to weźcie udział w Projekcie Gra. Stwórzcie swoją grę i zgarnijcie za nią kasę i to niemałą bo organizatorzy mają w puli aż 100 tysięcy złotych! Za pierwsze miejsce aż 50 000 zł, drugie 30 000 zł, a trzecie 20 000 zł.

Jak to zrobić?
Musicie zgłosić się do udziału w konkursie poprzez Eventbrite, poczekać na ogłoszenie tematu konkursu, a następnie w ciągu miesiąca stworzyć grę hyper casual na platformę mobilną w Unity. Możecie działać w teamie, bądź w pojedynkę i stworzyć grę, w którą będą grały miliony użytkowników na całym świecie! Brzmi interesująco? No to koniecznie zgłoście swój udział w konkursie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia FB – Projekt Gra!

Przed przystąpieniem do konkursu koniecznie przeczytajcie regulamin!

Ekstra info dla wytrwałych:

Jeżeli już wcześniej stworzyliście mobilną grę hyper casual i chcielibyście zacząć na niej zarabiać to możecie wysłać ją bezpośrednio do Tap Tap Games.

W pigułce: co musicie wiedzieć?
Huuuge Tap Tap bierze na siebie wszystkie koszty związane z marketingiem. Dodatkowo gry monetyzowane są przez reklamy, a Wy zarabiacie na każdej instalacji! Ważne, aby gry były stworzone w Unity na iOS lub Androida. Wszystkie materiały potrzebne do kampanii marketingowej (tzw. creatives) są przygotowywane przez Huuuge Tap Tap Games zgodnie z ich wiedzą oraz doświadczeniem.
Chcecie wiedzieć jaka musi być Wasza gra, aby została wydana? Musi być ona grywalna oraz łatwa do zrozumienia przez użytkownika.

No to do dzieła!