Włoskie Cloanto nie porzuciło pakietu wspominkowo-rozrywkowego, znanego z cyfrowych oraz pudełkowych wydań (w standardowych DVD boxach).

Zamiast stawiać obok PC Amigę lub C64 możemy po prostu zainwestować w emulator. Nowa edycja pakietów wyposażonych w zestawy gier oferuje m.in. Arcade Mode – tryb umożliwiający wybór potrzebnych gier i narzędzi za pośrednictwem wygodnego, ładnie animowanego interfejsu. Dostępne są również jasne i ciemne warianty standardowego interfejsu. Obie edycje pakietów wyposażono w skrypty, za pośrednictwem których zautomatyzujemy często powtarzane czynności. W pakiecie emulatorów Amigi poprawiono odczyt dysków w standardzie RFB, w przypadku emulatorów 8-biitowców C64 – doczekaliśmy się wsparcia dla MAX Machine oraz C64 Magic Voice, a także zmian w emulacji układu SID.

W pakietach Forever 9 mamy dostęp do wirtualnej klawiatury oraz wirtualnej myszy dla… 8-bitowców. Działa również wklejanie tekstu przez schowek Windows, co ułatwi pracę i klepanie kodu na Amidze lub C64.

Pakiet Amiga Forever 9 dostępny jest w trzech edycjach – Value, Plus oraz Premium (odpowiedni 9,95 USD, 29,99 USD i 49,95 USD). Podstawowa edycja Free C64 Forever 9 dostępna jest za darmo, cyfrowy wariant Plus kosztuje 19,95 USD. Za pudełkową edycję Plus zapłacimy 29,95 USD plus koszt przesyłki.