Powstała niezwykle szczegółowa, trójwymiarowa mapa gry GTA V, która może pełnić funkcję niebanalnej ozdoby pomieszczenia. Projekt wymagał od autora setek godzin pracy.

Fan art to twórczość artystyczna, która nawiązuje do znanych dzieł innych autorów. Mogą to być chociażby rysunki postaci z gier, komiksy osadzone w znanych wszystkim fikcyjnych światach, czy na przykład niezwykle szczegółowe wydruki całych map z Grand Theft Auto. Dom Riccobene, który ewidentnie bardzo lubi GTA V, postanowił odtworzyć wirtualny świat z najdrobniejszymi szczegółami. Hobbystyczny projekt designera zadziwia precyzją, którą udało się uzyskać między innymi dzięki skryptowi umożliwiającemu skanowanie terenów z GTA V.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Dom Riccobene (@dom.riccobene)

Po zebraniu niezbędnych informacji, Dom Riccobene musiał je przekonwertować w taki sposób, żeby możliwe było ich wykorzystanie w druku 3D. Ostatecznie udało się stworzyć dwadzieścia cztery płytki, które następnie trzeba było do siebie odpowiednio dopasować. Autor projektu szacuje, że wszystkie działania, jakich się podjął w celu uzyskania efektu końcowego, wymagały od niego ponad 400 godzin pracy. Bardzo ciekawy projekt, wymagający niezwykłych pokładów cierpliwości.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Dom Riccobene (@dom.riccobene)