Rozwój gry Praey for the Gods idzie zaskakująco dobrze. Niebawem oficjalna premiera tytułu, który mógł być wydany znacznie wcześniej.

No Matter Studios jest odpowiedzialne za tworzenie gry o nazwie Praey for the Gods. Jest to dzieło, które wkomponowuje się w dość nietypową niszę, ponieważ filarem rozgrywki ma być wspinanie się po niesamowicie wielkich przeciwnikach. Można powiedzieć, że za ojca takiego podejścia do walki z bossami uchodzi Shadow of the Colossus i większość graczy sięgnie właśnie po takie porównanie. W Praey for the Gods wcielimy się w samotną bohaterkę, która trafiła do niebezpiecznej, mroźnej krainy. Trzecioosobowa gra akcji daje możliwość eksploracji otwartego świata i wymaga szukania cennych surowców oraz ekwipunku. Najbardziej widowiskowe mają być walki z gigantycznymi wrogami, na których często trzeba się po prostu wdrapać, a następnie odkryć ich słabe punkty.

Niedawno deweloperzy udzielili dodatkowego komentarza na temat Praey for the Gods. Przede wszystkim wyjaśniają, że tytuł był już gotowy i mógł mieć premierę w marcu tego roku. Mimo tego postanowili dopracować grę, nanieść szlify poprawiające jakość, a samą premierę ustalić na koniec kwietnia 2021. Nie ma pośpiechu również z tego względu, że tytuł jest dostępny w formie Early Access na Steam. Do kolejnych ciekawostek podanych w najnowszym, oficjalnym komentarzu twórców zalicza się fakt, że dodatkowy czas wykorzystano także na przygotowanie obszerniejszej zawartości fabularnej i rozbudowanie questów. Podobno ludzie, którzy od dawna grają w Early Access odczują to niemal tak, jakby do pobrania był specjalny dodatek do gry. Deweloperzy z No Matter Studios twierdzą, że są dumni z efektów swojej pracy. Tytułem będą mogli się cieszyć nie tylko użytkownicy PC, ponieważ gra trafi także na konsole PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Xbox One. O dziwo twórcy nie wzięli pod uwagę wydania na Xbox Series S i X – nie jest to wykluczone, ale w tej chwili gra nie trafi na ten sprzęt.