Kilka dni temu usłyszeliśmy na grupie facebookowej dla polskich graczy space sima, że Winged Hussars (pod przywództwem komandora Mathiasa Shallowgrave’a aka Rootsrat) zamierzają przypomnieć Davidowi Brabenowi i Frontier Developments o ważnym dla rodzimych graczy elemencie Elite Dangerous.

Oczywiście chodzi o polską lokalizację gry, która bardzo przydałaby się w coraz szybciej rozrastającym się świecie gry. Nasza kosmiczna husaria wpadła na pomysł, by opracować, przygotować i wysłać Davidowi kalendarz tematyczny z ujęciami z największego, wirtualnego uniwersum we wszechświecie, wraz z karteczką – przypomnieniem o wyczekiwanej, polskiej wersji space sima. Tak też się stało, David Braben otrzymał kalendarz, o czym poinformował na Twitterze.

A my bardzo doceniamy starania polskich fanów i pilotów zwiedzających wszechświat Elite Dangerous. Świetny pomysł! Liczymy na to, że David, to jest Frontier Developments niebawem sprawią, że Elite Dangerous przemówi po polsku. A my już wiemy jaki kalendarz w tym roku zdobi ściane Cobry admirała Brabena.

Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że The Winged Hussars od kilku lat dostarczają Davidowi Brabenowi kalendarze z tym samym pytaniem.