Sony wreszcie pokazało swoje karty, jeżeli chodzi o specyfikację swojej najnowszej konsoli. Warto w takim razie rzucić okiem na ich największego konkurenta.

Microsoft przedwczoraj ukazał dane Xbox Series X, można zatem bezpośrednio sprawdzić jak się to ma do PS5. Oto zestawienie obu sprzętów:

Nie trzeba być ekspertem w tej dziedzinie, żeby zobaczyć minimalną przewagę nowego Xboxa w niemal każdym aspekcie. Przykładowo: PS5, i Xbox zostały wyposażone w 8-rdzeniowe procesory AMD Zen 2, jednak to druga z konsol nieznacznie góruje pod względem częstotliwości taktowania: 3,8 GHz w zestawieniu z 3,5 GHz. Z ciekawszych kwestii godnych dodatkowej uwagi: dysk SSD PS5 ustępuje konkurentowi pola pod względem rozmiarów – 825 przy 1 TB – ale jednocześnie jego przepustowość jest ponad dwa razy większa.

Oczywiście samo powyższe porównanie niczego nie rozstrzyga. Przypomina to póki co prezentację dwóch bokserów na specjalnej konferencji prasowej – a i nawet to nie do końca, bo przecież nie znamy jeszcze kształtu PS5. Niezależnie jednak od tego wrażenie mogą robić rozmiary nowego Xboxa. I nie oszukujmy się: w bardzo wielu przypadkach o zakupie i tak zadecydują nie statystyki sprzętu – które mimo wszystko dla lwiej części graczy nie będą aż tak istotne – a exclusive’y, jakie zaproponują konsole. Cóż, do końcówki roku – bo póki co nic nie wskazuje na to, żeby premiery zostały przesunięte (Xbox series X: 26.11.2020 r.; PlayStation 5 – również listopad 2020)– jeszcze nieco czasu, więc możemy czekać na kolejne update’y i nowe dane.