Codziennie jedna gra, którą warto sprawdzić – niektóre znane, inne całkiem niszowe. Znacie je wszystkie?

Odliczając do Wigilii Bożego Narodzenia będziemy prezentować jedną grę dziennie – rzeczy, po które warto sięgnąć, a których nie koniecznie zdążyliście jeszcze ruszyć. Trochę nowości, trochę klasyki, chcielibyśmy znaleźć coś dla każdego!

Dzisiejszą grą Kalendarza jest… The Walking Dead: Season 1!

Święta to czas, dobroci, także dla tych, którzy odeszli w niesławie. Tym bardziej, jeśli ich dzieci są po prostu fenomenalne. Pierwszy sezon The Walking Dead od Telltale Games był fenomenalną, przełomową z punktu widzenia gier przygodowych produkcją. Telltale pokazało, że przygodówki mogą być bardzo dynamiczne, filmowe i widowiskowe, a do tego po prostu porządnie złapać nas za uczucia. Kolejne części serii nie zawsze trzymały poziom, ale i tak opowiedziały ciekawą i oryginalną historię w świecie, gdzie największym zagrożeniem wcale nie są zombiaki.

The Walking Dead stanowiło bazę dla wielu innych gier Telltale i naśladowców, a w ostatnich latach firmy wyraźnie inspirujące się pomysłami stojącego trochę w miejscy wydawcy stworzyli inne ciekawe, epizodyczne historie, jak The Council czy Life is Strange. Choć nie była to pierwsza przygodówka od tego studia, zdecydowanie była najlepszą i choćby dlatego warto ją znać.

ZOBACZ POPRZEDNI DZIEŃ

ZOBACZ NASTĘPNY DZIEŃ