Połowa października i kolejna okazja do uzupełnienia swojej komiksoteki o kilka atrakcyjnych opowieści rysunkowych.

W tym tygodniu wybieramy się pod słońce północy, do krainy barbarzyńcy, świata Omega Men, polowanie na grupę Lewiatana, prześledzimy także losy Green Lanerna, Batmana, Strażników Galaktyki i Spider-Mana. Zajrzymy do świata Ricka i Morty’ego oraz Kaczogrodu, podążymy tropem Czwórki z Baker Street i wykopiemy kilka przygód w Minecrafcie i zobaczymy co u Fibi i jej jednorożca. Nie zabraknie również przygód Lucky Luke’a, Smerfów, Maji i Minizaurów.

Mistrzowie Komiksu. Corto Maltese – Pod słońcem północy, tom 13

Awanturnik o dobrym sercu, który staje po stronie słabych i ciemiężonych tym razem wybiera się do Jukonu. Jest 1915 rok, drogi Rasputina i Corto Maltese się rozchodzą. Pierwszy z nich płynie na Karaiby, a drugi jedzie do San Francisco, aby odwiedzić słynnego pisarza. Przygoda zawiedzie przystojnego marynarza na daleką Północ, aż za koło podbiegunowe. W kanadyjskiej krainie śniegów Corto wplącze się on w rebelię tubylców przeciwko panowaniu brytyjskiemu, weźmie udział w krwawej walce o prawa niewolonych kobiet oraz spotka nietuzinkowe postaci historyczne. Przeżyje porażkę miłosną, będzie miał szansę na wielkie bogactwo, czyli typowy dzień w Jukonie. Scenariusz: Juan Díaz Canales, rysunki: Rubén Pellejero. 88 stron w twardej oprawie. Cena 69,99 zł.

Conan Barbarzyńca: Życie i śmierć Conana, księga 1, tom 2

Conan wielbi: walki, trunki i kobiety, szczególnie te, które mogą mu pomóc w pokonaniu bogatego bankiera skorego do uciech. Cymeryjczyk staje również przed trudnym pojedynkiem – odradza się Razazel – bóg przywoływany przez Szkarłatną Wiedźmę i służące jej dzieci. Barbarzyńsa wróci też do rodzinnej wioski, gdzie przyjdzie mu zmierzyć się z zarazą, która opanowała mieszkańców. Scenariusz: Jason Aaron, rysunki: Mahmud Asrar, Gerardo Zaffino, Garry Brown. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

DC Deluxe. Omega Men – To już koniec

Rysunkowa opowieść o mechanizmach rządzących światem. Zamknięta historia, którą można chłonąć bez znajomości innych serii DC. Kyle Rayner, Biała Latarnia, został zabity przez Omega Men, uznawanych za terrorystów i fanatyków. Tak twierdzi oficjalna propaganda. A może owi bandyci są ostatnią nadzieją na wolność w zapomnianym przez Boga sektorze Wszechświata? Jednak Biała Latarnia żyje – jest więziony przez Omega Men, którzy chcą go zwerbować, aby walczył w nieustającej wojnie z wszechpotężną Cytadelą i jej tyrańskimi rządami. Czy kiedy Kyle pozna bliżej garstkę istot wyjętych spod prawa, zacznie kwestionować wszystko, co wie o byciu bohaterem? Czy złamie przysięgę Latarni i dołączy do rewolucjonistów? A może odkryje, że Omega Men są jednak potworami? Scenariusz: Tom King, rysunki: Barnaby Bagenda, Toby Cypress, Ig Guara, Jose Marzan Jr. 304 strony w twardej oprawie. Cena: 114,99 zł.

Uniwersum DC. Superman Action Comics – Polowanie na Lewiatana, tom 3

Terrorystyczna grupa Lewiatan przechytrzyła wszystkie agencje wywiadowcze uniwersum DC. W czasie gdy Superman mierzy się z globalnym chaosem, Metropolis również stawia czoła lokalnemu zagrożeniu. Niewidzialna mafia jest sekretną organizacją kryminalną, której w jakiś sposób udaje się działać tuż pod nosem Człowieka ze Stali. Pomaga im w tym obdarzona nadludzkimi mocami Red Cloud. W całym tym szaleństwie do Metropolis wraca Lex Luthor. Zna prawdę o Red Cloud, lecz czy zdradzi ją swojemu największemu wrogowi? Superman będzie mógł liczyć na pomoc nowej superbohaterki spod znaku Wonder Comics – Naomi, a także mającej rozdwojenie osobowości Rose i Thorn. Tylko czy z wrogami czającymi się wszędzie wokół to wystarczy Scenariusz: Brian Michael Bendis, rysunki: Szymon Kudrański. 132 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Uniwersum DC. Green Lantern – Dzień, w którym spadły gwiazdy, tom 2

Dokądkolwiek się uda Hal Jordan, począwszy od ruin miasta ukrytego w jego pierścieniu mocy, aż po fantastyczną planetę czarodziejów i smoków, całe multiwersum dawnych i nowych sojuszników gotowe jest przyjść mu z pomocą. Ale choć Hal zawsze może liczyć na wsparcie Green Arrowa lub Carol Ferris… największemu wyzwaniu będzie musiał stawić czoło samotnie. Źli Blackstars stworzyli ostateczną machinę zniszczenia: Latarnię Antymaterii. Podróż do wszechświata antymaterii zaprowadzi Hala na krańce rzeczywistości, gdzie czeka go ostateczne starcie. Scenariusz: Grant Morrison, rysunki: Liam Sharp. 204 strony w miękkiej oprawie. Cena: 59,99 zł.

Uniwersum DC. Detective Comics – Rycerz z Arkham, tom 2

Mieszkańcy Gotham wierzą, że Mroczny Rycerz chroni ich przed niebezpieczeństwami czyhającymi na ulicach miasta. Ale czy ten agresywny samozwańczy pogromca zła naprawdę jest lepszy od potworów, z którymi walczy? Rycerz z Arkham wyrusza na krucjatę, aby pokonać Batmana i uwolnić Gotham od jego tyranii. Wraz z Rycerzem z Arkham do boju staje cała rzesza zabójczych sojuszników z Azylu. Tajemniczy Rycerz liczy na to, że zdoła przeciągnąć na swoją stronę jeszcze jedną osobę. Czy uda mu się nakłonić Robina do przyłączenia się do jego sprawy? Scenariusz: Peter J. Tomasi, rysunki: Brad Walker, Doug Mahnke i inni. 176 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Marvel Now 2.0. Strażnicy Galaktyki – Brak porozumienia, tom 1

Jak wiadomo, nic tak nie działa na kosmiczną chandrę jak dobry przekręt. Tym razem jednak Strażnicy Galaktyki porwali się z motyką na słońce i niechcący wmieszali w wojnę pomiędzy Starszymi Wszechświata – istotami równie potężnymi, co nieprzewidywalnymi! Ich intrygi mogą łatwo doprowadzić do rozpadu drużyny, szczególnie że ostatnio szwankuje w niej komunikacja. Co ukrywa Gamora? Dlaczego Groot przestał rosnąć? Co sprawiło, że Drax Niszczyciel wyrzekł się przemocy? I gdzie zniknęły niesławne Kamienie Nieskończoności, zdolne odmienić rzeczywistość? Scenariusz: Gerry Duggan, rysunki: Aaron Kuder, Marcus To. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Marvel Now 2.0. Amazing Spider-Man – Globalna sieć: Venom Inc., tom 8

Petera Parkera, Eddiego Brocka i Flasha Thompsona łączy więź – i to dosłownie! Ich życie odmienił symbiont Venoma. Teraz czarna jak smoła obca istota podwaja wysiłki, żeby ci trzej bohaterowie nie narzekali na nudę. Ponadto pewna dobrze znana Spideyowi dama będzie musiała zmierzyć się z nabuzowanym zbirem przedstawiającym się jako Maniak, który postanowił udowodnić światu, że jak mało kto zasłużył na swój przydomek. Czy Czarna Kotka i jej gang dadzą mu radę? Tymczasem Venom zapuszcza swoje macki głęboko w nowojorski półświatek… Scenariusz: Dan Slott, Mike Costa, rysunki: Ryan Stegman, Gerardo Sandoval. 160 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Rick i Morty, tom 10

Kolejne przygody ciągle zaślinionego, zdegenerowanego geniusza Ricka Sancheza, który wciąga swojego nieśmiałego – czy, jak to określa sam Rick: głupiego – wnuka Morty’ego Smitha w niebezpieczne przygody w całym wszechświecie! W tym tomie poznamy mroczne sekrety Rickoświata, ponure skutki oglądania seriali, nudę zapętlenia w czasie i dziwne rozczulenie Ricka w kwestii szopów. Morty ujawni też swoją niechęć do posiadania mocy absolutnej (tak, to jeden z dowodów na jego głupotę). Poza tym w albumie znalazła się specjalna historia z okazji 50. zeszytu serii, która jest tak pokręcona, że umysł Morty’ego wyrusza w podróż, której NIGDY nie zapomni! Scenariusz: Kyle Starks, Tini Howard, Sarah Graley, Marc Ellerby, Benjamin Dewey, Josh Trujillo, Karla Pacheco, rysunki: Marc Ellerby, Pueste, Andrew Maclean, Jarrett Williams, Sarah Graley, Kyle Starks, Benjamin Dewey, Rii Abrego, CJ Cannon, Ian McGinty. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Kaczogród. Wujek Sknerus i Kaczor Donald – Ostatni z klanu McKwaczów, tom 4

W tytułowej opowieści, pierwszym rozdziale opus magnum Dona Rosy, czyli Życia i czasów Sknerusa McKwacza, poznajemy szkockie dzieciństwo najbogatszego kaczora na świecie. W komiksie Pierwsza dziesięciocentówka dowiadujemy się, jak Sknerus zarobił swoją słynną monetę. We Władcy Missisipi młody liczykrupa wkrótce po przybyciu do Ameryki pływa parostatkiem i spotyka przodków znanych kaczogrodzkich postaci, Diodaka oraz Braci Be. Później ze statku przesiada się na konia, aby pędzić ogromne stada bydła w opowieści Kowboj z Badlandów. A to dopiero początek jego licznych przygód! Scenariusz i rysunki: Don Rosa. 192 strony w miękkiej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Czwórka z Baker Street. Człowiek ze Scotland Yardu, tom 6

Rok 1893. Trwa pościg za partyzantami z Baker Street! Tymczasem Sherlock Holmes, zamknięty w kryjówce na londyńskim East Endzie, prowadzi potajemną wojnę przeciw dawnym współpracownikom Moriarty’ego: złowrogiemu pułkownikowi Moranowi oraz nadkomisarzowi Blackstone’owi ze Scotland Yardu, wysoko postawionemu funkcjonariuszowi policji, bez którego profesor nigdy nie zbudowałby swojego imperium zbrodni… Człowiek ze Scotland Yardu za wszelką cenę zamierza wykurzyć Holmesa z ukrycia, zanim ten zdąży go zdemaskować. I zrobi dosłownie wszystko, żeby odnaleźć zarówno nieuchwytnego detektywa, jak i jego nieodłącznych przyjaciół, młodych pomocników zwanych partyzantami z Baker Street. Billy, Charlie i Czarny Tom, ścigani przez policję, zostają zmuszeni do ucieczki. Tak rozpoczyna się pełen niebezpieczeństw i śmiertelnych zasadzek pościg, który zakończy się prawdziwą tragedią… Od tej pory dla partyzantów z Baker Street nic już nie będzie takie samo… Scenariusz: Jean-Blaise Djian, Olivier Legrand, rysunki: David Etien. 56 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Minecraft: Na pastwę mobów

Cahira i Orion to bliźnięta uczące się sztuki polowania na potwory pod okiem Senana Skrupulatnego. Po trudnej walce ich mentor pada ofiarą zaklętego withera – od tej pory rodzeństwo jest zdane tylko na siebie! Brat i siostra wyruszają na misję, aby przywrócić swojego mistrza do życia, a po drodze znajdują niespodziewanego sojusznika. Trafiają do podziemnego domu dziewczyny o imieniu Atria skazanej na los przynęty dla potworów. Cahira i Orion przekonują ją, by dołączyła do nich i wykorzystała swoje zdolności do zwabienia zaklętego withera… Ona zaś chce się nauczyć, jak chronić się przed mobami, które pragną ją dopaść. Scenariusz: Kristen Gudsnuk, rysunki: Kristen Gudsnuk. 88 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Fibi i jednorożec. Galopem przez święta, tom 4

Naszym bohaterkom przyjdzie zmierzyć się z bałaganem w pokoju dziewczynki, a potem coś poradzić na znikanie owego pokoju! Potem w pełni ukażą się odmienności pomiędzy rodzajem ludzkim a jednorożcowym, gdy przyjdzie pora na rozmowę, które książki są wartościowe. Następnie Marigold ulegnie ciężkiemu przypadkowi nękającej jej gatunek choroby zwanej gwiazdkozą. Fibi i jej przyjaciółka powrócą także na letni obóz dla muzykujących dzieci, gdzie znowu spotkają zwariowaną Sue, która doczekała się przezwiska Potworzyła, bo przyjaźni się ze smokiem z jeziora. Wspólnie udowodnią wszystkim, że odrobina szaleństwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła! Scenariusz i rysunki: Dana Simpson. 184 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Pamiętniki Wisienki, Ostatni z pięciu skarbów, tom 3

Zbliża się Boże Narodzenie. Rozmyślania o prezentach dla najbliższych, ubieranie choinki z mamą nie są dla Wisienki przeszkodą, aby rzucić się w wir kolejnej detektywistycznej przygody. Wręcz przeciwnie. Czyżby to magia świąt sprawiła, że wszystkie te rzeczy w jakiś niewytłumaczalny sposób wiążą się ze sobą? No bo dlaczego młoda introligatorka Sandra, która bardzo często zagląda do biblioteki, nie lubi Świąt? Co łączy ją z Wisienką poza miłością do książek? Skąd smutek w jej oczach i dziwne kłopoty z pamięcią? Pytań jest coraz więcej, a kiedy Wisienka i jej przyjaciółki zostają zaproszone przez dziewczynę do pracowni introligatorskiej i w zakurzonym składziku znajdują kuferek z zapisaną kartką w środku, nic już nie będzie w stanie ich powstrzymać od przeprowadzenia śledztwa, które krok po kroku pozwoli cofnąć się Sandrze do czasów dzieciństwa, aby zmierzyć się z jego traumami. Scenariusz: Joris Chamblain, rysunki: Aurélie Neyret. 80 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Lucky Luke. Artysta malarz, tom 69

Lucky Luke dostaje ważne zadanie: ma ochraniać w podróży malarza – i to nie byle jakiego, lecz prawdziwego artystę, słynnego autora obrazów przedstawiających życie Dzikiego Zachodu! Podopieczny okazuje się sympatycznym olbrzymem lubiącym dobre jedzenie i saloonowe bójki. Marzeniem twórcy jest namalowanie portretu najsłynniejszego z wodzów indiańskich, Hiawathy, bohaterowie ruszają więc w długą podróż, podczas której będą musieli stawić czoło szalonemu mścicielowi, chętnym do bitki kowbojom, rabusiowi banków oraz niebezpiecznym wojownikom ze szczepu Zręczne Stopy! Scenariusz: Bob de Groot, rysunki: Morris. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Smerfy Komiks. Smerfy i smok z jeziora, tom 36

Osiłek jest odważny, ale nawet on wpada w przerażenie, gdy z wód jeziora wyłania się potwór! Tak rozpoczyna się niezwykła przygoda ze smokiem w roli głównej. Czy ogromna bestia zamierza zniszczyć wioskę Smerfów? A może przybyła w zupełnie innym celu? Papę Smerfa i drużynę małych śmiałków czeka daleka wyprawa w obronie sprawiedliwości. Tym razem mieszkańcy lasu będą musieli wmieszać się w sprawy ludzi, których przecież zazwyczaj unikają. Oto zupełnie nowa wersja opowieści o smoku i Jerzym! Scenariusz: Alain Jost, Thierry Culliford, rysunki: Jeroen De Coninck, Miguel Diaz. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Maja i Minizaury – Operacja Las, tom 3

Agent Spinner zaginął w akcji. Trójka naszych dzielnych Minizaurów postanawia wrócić na Ziemię i odnaleźć druha. O pomoc proszą swoją przyjaciółkę Maję. Razem trafiają do starego lasu, skąd dobiega sygnał z nadajnika agenta. Odnalezienie Spinnera to jednak nie jest jedyny problem naszych bohaterów, ktoś jeszcze depcze im po piętach… Komiks nagrodzony w trzeciej edycji Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Scenariusz i rysunki: Kajetan Wykurz. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.