Gra  przypominająca Harvest Moon tworzone przez deweloperów studia Singularity 6 (zespołu zbudowanego z weteranów Blizzarda, Epica, Riota i Sony).

Palia była inspirowana takimi produkcjami jak Harvest Moon, Animal Crossing oraz The Sims. To raczej gra o charakterze relaksacyjnym. Widać to już w samej oprawie graficznej, która buduje bajeczny, sielankowy nastrój. Palia umożliwi nam zabawę w rolnictwo, łowienie ryb, gotowanie, łapanie owadów, górnictwo oraz uprawianie innych działań rzemieślniczych. Nie zabrakło miejsca dla postaci NPC, z którymi można romansować. Ponadto w grze będzie też możliwość walki i eksplorowania świata z przyjaciółmi. Najlepsze jest jednak to, że jeśli ktoś będzie zainteresowany relaksującymi aspektami gry, może zignorować wyprawy wymagające przemocy i skupić się na przykład na dekorowaniu swojego domu.

Aktualnie Palia jest planowana na PC, jednak w przyszłości twórcy będą prawdopodobnie portować grę na inne platformy. Nie znamy jeszcze daty premiery, lecz już teraz istnieje opcja zapisania się na testy pre-alpha.