Jednoosobowe studio Inkyfox (Jonas Manke) wraz z Future Friends Games zapraszają nas na kolejną oniryczną podróż przez świat Omno, który właśnie pojawił się na PC, Xboksie One, PlayStation 4 oraz w Game Passie. W planach jest również późniejszy port na Switcha.

Omno ma być kolejną podróżą przez starożytny świat cudów, wypełnioną zagadkami, tajemnicami i przeszkodami do pokonania. Świat gry tętni życiem i barwami, pełen jest stworzeń, przyjmujących zaskakujące kształty. Gdzieś u celu tej podróży tkwi rozwiązanie zagadek i prawda o samych przyczynach pielgrzymki naszego bohatera.

„Nie potrafię opisać, jak się dzisiaj czuję. Pięć lat temu to wszystko było tylko snem. Teraz możesz włączyć konsolę lub komputer i grać do końca. Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie i zachętę – mam nadzieję, że miło spędzicie czas z Omno!” Jonas Manke, twórca Omno

Czego możemy spodziewać się po Omno – niewątpliwie niezapomnianych wrażeń, przedstawianych w formie obrazów, kształtów, dźwięków oraz fabuły opowiadającej o poświęceniu i wglądaniu w samego siebie. Wkroczymy do niezwykłych miejsc – gęstych dżungli, pustynnych terenów i odwiedzimy lewitujące na niebie wyspy. Jonas ożywia świat, gdy przemieszcza się, biega, surfuje i teleportuje się, za to nie walczy – w pokojowy sposób rozwiązuje zagadki, po drodze nawiązując przyjaźnie z mitycznymi zwierzętami – od owadów, po ogromne lewiatany. Oczywiście nie obędzie się bez wyzwań i łamigłówek – droga do światła nie może być przecież tak prosta…

Onmno ma nam zapewnić od 4 do 5 godzin rozgrywki. Gra dostępna jest na Steamie za 17,99 euro. Gra rozwijana była początkowo jako hobbystyczny projekt. Po sukcesie kampanii na Kickstarterze (w 2018 roku) Jonas Manke w pełnym wymiarze godzin ukończył swoje dzieło.