Central & Eastern European Game Awards (CEEGA) wczoraj ogłosiła listę nominowanych do tegorocznej edycji przyznania nagród.

W szranki stanie 19 gier z 8 centralno- oraz wschodnio-europejskich terytoriów. CEEGA postawiła sobie za cel zwiększenie świadomości o ponad tysiącu studiów tworzących gry wideo w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). Zwycięzcy ośmiu kategorii zostaną ogłoszeni podczas wielkiej gali 22 października, której gospodarzem będzie Game Industry Conference (GIC) wspólnie z Poznań Game Arena.

Kapituła przyznająca nagrody składa się z 21 członków z 10 krajów, po dwóch członkach z każdego terytorium: jednego dziennikarza i jednego specjalisty z branży. Region liczy ponad 1000 studiów tworzących gry i ponad 30 000 osób dokładających cegiełkę do sukcesu gier z regionu CEE.

Więcej informacji na temat CEEGA dostępne jest na oficjalnej stronie konkursu.

Wszystkie kategorie i nominowani:

Visual Art

Papeura, Petums, Polska

Tukoni, Oksana Bula, Alexey Furman, Alexey Sysoiev, Ukraina

Unbound: Worlds Apart, Alien Pixel Studios, Rumunia

Cyberpunk 2077, CD Projekt RED, Polska

Audio

Unbound: Worlds Apart, Alien Pixel Studios, Rumunia

Cyberpunk 2077, CD Projekt RED, Polska

Aquanox, Deep Descent, Digital Arrow, Serbia

Mafia: Definitive Edition, Hangar 13, Czechy

Design

Factorio, Wube Software Ltd, Czechy

Ghostrunner, One More Level, Polska

Cyberpunk 2077, CD Projekt RED, Polska

YesterMorrow, Bitmap Galaxy, Słowacja

Narrative

Mafia: Definitive Edition, Hangar 13, Czechy

The Medium, Bloober Team, Polska

Cyberpunk 2077, CD Projekt RED, Polska

Hobo: Tough Life, Perun Creative, Czechy

Technology

The Medium, Bloober Team, Polska

Outriders, People Can Fly, Polska

Aquanox, Deep Descent, Digital Arrow, Serbia

Factorio, Wube Software Ltd, Czechy

Hidden Gem

Tohu, Fireart Games, Polska

Papetura, Petums, Polska

Tukoni, Oksana Bula, Alexey Furman, Alexey Sysoiev, Ukraina

Hadr, Ateliér Duchů , Czechy

Best Mobile Game

Card Hog, SnoutUp Games, Litwa

The Witcher: Monster Slayer, Spokko, Polska

Cats in Time, PINE STUDIO, Pine Studio D. O. O., Chorwacja

Bricky Boy, Moorland Games, Litwa

Best Game

Cyberpunk 2077, CD Projekt RED, Polska

Ghostrunner, One More Level, Polska

Factorio, Wube Software Ltd., Czechy

The Sinking City, Frogwares, Ukraina