W zapowiedzianym symulatorze z elementami survivalu, tworzonym przez niezależnego dewelopera Cliffa Mitchella, gracze odkryją magiczny, kolorowy świat pełen dziwnych stworzeń.

Wcielając się w tajemniczego Astora mamy za zadanie stworzyć symbiotyczną więź z enigmatycznym uniwersum w celu odnalezienia lokalizację potrzebnych nasion TerraSeeds. Podczas podróży zajmiemy się uprawianiem czarodziejskich roślin, wytwarzaniem rozmaitych narzędzi niezbędnych do budowania schronów, ujarzmianiem żywiołów oraz kształtowaniem otaczającego nas środowiska. Zaprzyjaźnimy się także z wszędobylskimi bestiami, unikniemy niebezpiecznych niespodzianek, zbierzemy pożyteczne zasoby i stworzymy unikalną florę, łącząc ze sobą zaczarowane nasiona. Eksplorując świat, poznamy wiele interesujących postaci i stworzeń, które dostarczą nam unikalnych przedmiotów i punktów umiejętności, a może nawet dołączą do naszej lojalnej ekipy. Stworzymy odpowiednie siedliska dla zaprzyjaźnionych potworów kochających lasy, wody i upały oraz przytulny dom idealny do odpoczynku po ciężkim, pracowitym dniu.

OddFauna: Secret of the Terrabeast ma ukazać się w pierwszym kwartale 2022 roku we wczesnym dostępie na komputerach PC (Steam). Deweloper planuje w przyszłości wydanie gry na konsoli Nintendo Switch.