Wszędobylska atmosfera noir pogrąży nas w kręgu oszustw oraz dramatycznych scen akcji.

NoseBound to przygodówka typu point and click z wciągającą historią detektywistyczną, w której sterujemy Ray’em Hammond’em – prywatnym detektywem wykorzystującym niekonwencjonalne metody podczas pracy. Po niepokojąco brzmiącym telefonie, rozpoczynamy zawiłe śledztwo, podczas którego poszukamy pożytecznych wskazówek, przesłuchamy świadków i wpadniemy w kłopoty. Wtedy zdecydujemy, czy rozwiążemy je za pomocą sprytu czy używając broni. W miarę postępów w grze ulepszymy swoją postać i ekwipunek oraz podążymy tropami pełnymi dramaturgii w misjach opartych na pościgach, pojedynkach i strzelaninach, co ma odpowiednio nas przygotowując do finalnego starcia ze specyficznym przeciwnikiem.

„Chcieliśmy dostarczyć graczom dojrzałą historię bez ograniczeń. Sam temat pochodzi z niejasnej natury, zawiera przemoc, krew, treści seksualne i język dla dorosłych” – twórcy NoseBound

Deweloperzy (Quarantine Interactive) – w trakcie prac nad grą czerpali inspirację z twórczości H.P. Lovecrafta, Dashiela Hammeta i Raymonda Chandlera. Data premiery NoseBound została zaplanowana na czerwiec 2021 roku na komputerach PC (Steam).