Przybywając do tytułowego miasteczka – zastajemy to miejsce w opłakanym stanie. Sklepy są zniszczone, domy stoją puste, a ludzie chcą uciekać. Tylko od nas zależy, czy wykorzystamy spryt i umiejętności pracownika budowlanego, aby zjednoczyć mieszkańców i odbudować, niegdyś tętniącą życiem osadę.

Początkowo miasto przyciągało wielu poszukiwaczy zainteresowanych dostawą reliktów ukrytych pod pustynnym obszarem, jednak z biegiem czasu oaza wyschła, przez co Sandrock nie było w stanie utrzymać dużej populacji. Zapowiedziany symulator życia z elementami RPG jest kontynuacją My Time at Portia, gry wydanej w 2019 roku. Zajmiemy się w nim renowacją budynków, uprawą roślin, sprzedażą plonów, przygotowywaniem potraw i hodowlą zwierząt. Zatroszczymy się także o nasz warsztat, poznamy wiele interesujących postaci oraz stoczymy zacięte pojedynki z różnorodnymi przeciwnikami. Na naszej drodze staną rozmaite potwory, mocarne roboty, przebiegli bandyci tudzież uliczni przestępcy. Ponadto, kończąc misje zlecone przez lokalnych mieszkańców, zdobędziemy unikalne zdolności, a także możliwość dostosowywania opcji związanych z projektowaniem domów i urozmaiconych mebli.

Premiera My Time at Sandrock nastąpi w 2021 roku we wczesnym dostępie na komputerach PC (Steam). Deweloper – Pathea Games – planuje wydanie gry w 2022 roku na konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.