Seria MLB The Show, od lat dostępna wyłącznie na konsolach Sony, trafi teraz także na Xboxy.

Jak wynika z wypowiedzi specjalisty ds. strategii rozwoju produktu, Ramone’a Russell’a, będzie zawierała międzyplatformowy tryb wieloosobowy niezależnie od aktualnie eksploatowanej konsoli:

„That’s right, with The Show live on multiple platforms, users will be able to play against each other online with cross-platform play in MLB The Show 21. In addition, cross-progression allows you to earn and use content on whichever platform and generation you choose.”

W porównaniu do ubiegłorocznej wersji, zaoferuje nam bardziej złożona mechanikę rozgrywki oraz intensywniejszą akcję toczącą się na boisku w urozmaiconych trybach skierowanych dla początkujących graczy i doświadczonych weteranów (m.in. Road to the Show, Franchise, Diamond Dynasty, March to October, umożliwiający podejmowanie decyzji dotyczących przyszłości ulubionego klubu oraz Legends, w którym zbudujemy własną drużynę marzeń). W miarę postępów w grze rozwiniemy relacje z zawodnikami z niższych lig, jak również ulepszymy umiejętności i wszelakie parametry naszej ekipy, a dzięki możliwościom tworzenia od podstaw (ponad 1000 elementów do wykorzystani) stadionu baseballowego, zbudujemy piękną arenę (począwszy od ustawienia wysokości murów zewnętrznych, wybrania odpowiedniego stylu architektonicznego, na wyselekcjonowaniu otaczającego środowiska kończąc), którą możemy udostępnić innym użytkownikom.

MLB The Show 21 dostępna jest w wielu limitowanych edycjach (m.in. Jackie Robinson Edition, Deluxe Edition, Digital Deluxe Edition), z których każda zapewnia najprzeróżniejsze dodatki, natomiast do zamawianych preorderów dokładany jest gratisowy bonus. Data premiery zapowiedziana jest na 20 kwietnia bieżącego roku na konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.