Fanowski projekt, który ma na celu stworzenie własnej wizji Metroida Prime w 2D wygląda ciekawie, doczekaliśmy się również wersji demonstracyjnej.

Seria gier Metroid rozpoczęła swoją karierę w dwóch wymiarach, ale po pewnym czasie zobaczyliśmy również wersję 3D przygód walecznej bohaterki. Chodzi o wydane w 2002 roku Metroid Prime na platformę GameCube. Fabularnie są to przygody Samus Aran, będącej kosmicznym łowcą nagród. Trafia ona na planetę Tallon IV i podejmuje się odkrywania jej tajemnic. Tytuł kładzie spory nacisk na eksplorację, nie brakuje w nim również elementów platformówkowych. Dodatkowo trafiają się zagadki oczekające na rozwiązanie. Jest również sporo walki z wrogo nastawionymi stworzeniami. Wszystko to składa się na ciepło przyjęta grę, która do tej pory jest wspominana przez fanów z całego świata. Po niemal 19 latach od premiery Metroida Prime – wciąż gracze uwielbiają przygody Samus Aran. Dotyczy to również deweloperów, którzy poświęcili ostatnie 15 lat na przygotowanie nieoficjalnej wersji gry Metroid Prime, jednak zrealizowanej w 2D.

Metroid Prime 2D jest projektem powstającym od 2004 roku, a tworzy go zespół Team SCU. Ludzie ci zadbali o stworzenie swojego własnego silnika, teraz dzielą się ze światem wersją demo. Mnie osobiście zaskakuje fakt, że takie projekty zawsze są zamykane przez Nintendo na drodze prawnej, a mimo tego fani wciąż podejmują się ich tworzenia i wkładają w to tyle lat. Każdy zna politykę Nintendo w odniesieniu do jakichkolwiek nieoficjalnych projektów – nie są one tolerowane i dochodzi do ich anulowania. Czy tym razem będzie inaczej? Nie wiem, ale póki co zainteresowani grą mogą pobrać demo i sprawdzić jak prezentuje się dwuwymiarowa, fanowska wersja Metroid Prime.