Buduj, dostosowuj, zarządzaj – to trzy główne elementy, które kształtują wrażenia z symulatora tworzonego przez czeskiego dewelopera Milana Timčenko.

Pierwszym krokiem do zostania odnoszącym sukcesy biznesmenem jest rozpoczęcie budowy wymarzonego centrum handlowego. Następnie zatrudniamy wykwalifikowany personel, odpowiednio reklamujemy naszą nowopowstałą galerię handlową, badamy produkty dostępne na rynku i ustalamy konkurencyjne ceny. Wszystko po to, aby zapewnić maksymalny zysk i zostać światowym potentatem – wtedy spełni się nasze największe marzenie. Ważną częścią procesu zarządzania centrum handlowym jest odpowiednie planowanie i koncentrowanie się na rozmaitych usługach. Do wyboru mamy wiele rodzajów sklepów, począwszy od butików z ubraniami i sklepów muzycznych, a kończąc na minimarketach z gadżetami sportowymi. Zbudujemy również rozmaite kawiarnie, unikalne restauracje, dochodowe kina, kluby fitness i salony fryzjerskie oraz upewnimy się, czy wszyscy klienci są zadowoleni z naszych usług.

„Ogólnie rzecz biorąc po prostu uwielbiam kreować rzeczy, a możliwość tworzenia parków rozrywki, ogrodów zoologicznych, lotnisk czy osiedli zawsze mnie fascynowała. Brakowało mi tylko jednego elementu – centrów handlowych. Żaden tytuł na obecnym rynku nie oferował tego, czego szukałem i dlatego postanowiłem sam stworzyć grę.” – Milan Timčenko

Premiera Mall Craze nastąpi w 2022 roku na komputerach PC (Steam).