Od dziś w salonach prasowych i dystrybucji wysyłkowej znajdziemy kilkanaście nowych, barwnych opowieści rysunkowych! Na dobry początek maja możemy liczyć na porcję kotów, smerfów, kaczorków i Lucky Lucka. Do tego czarno-żółte opowieści o Muminkach, duża porcja dodruków serii W poszukiwaniu Ptaka Czasu, Invinvible oraz przygody Abe Sapiensa i opowieści prawdopodobne Neila Gaimana.

Mistrzowie Komiksu. Historie prawdopodobne

Upiorne staruszki żywiące się surowym mięsem, mężczyzna cierpiący na obsesję na punkcie modelki pozującej do aktów, profesorka wspominająca dzieciństwo spędzone w Narnii – to tylko niektórzy z bohaterów scenariuszy Gaimana. Do tego historia kryminalna, której akcja rozgrywa się w świecie Sherlocka Holmesa i Lovecraftowskiej mitologii Cthulhu. Skomplikowane dochodzenie w sprawie makabrycznego morderstwa poprowadzi śledczych z Baker Street przez slumsy Whitechapel, aż do pałacu królowej. W innej historii Lawrence’a Talbota, dla którego comiesięczne przemiany w wilkołaka stały się drugą naturą, odwiedza nietypowy gość i oznajmia mu, że zbliża się koniec świata. Lawrence puszcza to mimo uszu… lecz seria dziwnych przypadków wciąga go w nadchodzącą apokalipsę głębiej, niżby chciał. W skład tomu wchodzą zbiory: Historie prawdopodobne, Tylko kolejny koniec świata, nic więcej, Studium w szmaragdzie oraz Problem Zuzanny i inne opowiadania. Scenariusz: Neil Gaiman, Rafael Albuquerque, P. Craig Russell, Rafael Scavone, rysunki: Rafael Albuquerque, Mark Buckingham, Paul Chadwick, Scott Hampton, Troy Nixey, P. Craig Russell. 292 strony w twardej oprawie. Cena: 89,99 zł.

Abe Sapien. Mroczne i straszliwe, tom 1

Co się działo z agentem Abe’em Sapienem po jego dezercji z Biura Badań Paranormalnych i Obrony? Podczas wędrówki przez dogorywający świat Abe chce się przekonać, czy jest powiązany z plagą potworów, która może zmieść ludzkość z powierzchni Ziemi. Czy jego rzeczywistym celem jest jednak poznanie prawdy, czy raczej ucieczka przed nią? Odpowiedzi na swoje pytania szuka także pewien nekromanta, którego pakt z diabłem przestał cokolwiek znaczyć, kiedy piekło się zawaliło. Czyżby Abe Sapien miał klucz, umożliwiający czarnoksiężnikowi nawiązanie kontaktu z panami nadciągającej apokalipsy? Album zawiera zeszyty Abe Sapien volumes 3–5. Scenariusz: Mike Mignola, Scott Allie, John Arcudi, rysunki: Max Fiumara, Sebastián Fiumara. 444 strony w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Muminki, tom 2

Zbiorczy tom, w którym znalazły się opowieści komiksowe autorstwa Mamy Muminków, Tove Jansson! Tove Jansson była znakomitą pisarką, autorką powieści i opowiadań o mieszkańcach Doliny Muminków, ale także rysowniczką. Nie tylko ilustrowała swoje książki, ale też stworzyła cykl komiksowych opowieści o sympatycznych trollach. Po komiksową serię powinien sięgnąć każdy miłośnik przygód przyjaciół z Doliny Muminków. Drugi tom zawiera 10 czarno-białych opowiadań komiksowych: Muminki i morze, Związkowcy w Dolinie Muminków, Muminki na Dzikim Zachodzie, Panna Migotka w dobie rokoko, Muminki i obywatelski obowiązek, Muminek i kometa, Złoty ogon Muminka, Zima Muminków, Muminki zostają marynarzami oraz Zaloty Nieboraka. Scenariusz i rysunki: Tove Jansson. 244 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Kryll, tom 6, cykl 1

Zakon Znaku, sekta czekająca na powrót przeklętego boga Ramora, dąży do zagarnięcia władzy we wszystkich krainach Akbaru. Władcy Siedmiu Marchii zdają sobie sprawę z zagrożenia, ale dalecy są od zawarcia przymierza przeciwko wyznawcom bluźnierczego kultu. Rycerz Bragon, po tym jak nie z własnej woli zamordował Humona, księcia Marchii Pienistych Zasłon, przemierza świat, zabijając napotkanych członków sekty. W krwawym dziele pomaga mu Balrog, młodzieniec marzący o sławie wojownika. Tymczasem księżniczka Mara poświęca się zadaniu rozszyfrowania tekstu Księgi Bogów, wierząc, że pozna sposób na pokonanie Ramora. Z kolei przywódcy Zakonu snują plany pozbycia się zarówno władców poszczególnych marchii, jak i Bragona, który powoli zyskuje sławę pogromcy fanatyków nowego kultu… Scenariusz: Serge Le Tendre, Régis Loisel, rysunki: David Etien. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Przyjaciel Javin, tom 1, cykl 1 [dodruk]

Raz na trzynaście lat w Marchii Pienistych Zasłon odbywa się święto chityniaków. Przybywają wszyscy mieszkańcy tej krainy, nawet pasterze z dalekich pograniczy. Wśród widzów po raz pierwszy jest Bragon – młody, spragniony przygód chłopak, który opuścił swój dom rodzinny. Świętowanie przebiega bez zakłóceń do momentu, gdy przerażonym widzom ukazuje się gigantyczny wężoryb atakujący książęcą trybunę. Wymarzona przygoda Bragona właśnie się rozpoczyna… Scenariusz: Serge Le Tendre, Régis Loisel, rysunki: Régis Loisel, Lidwine. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Księga Bogów, tom 2, cykl 1 [dodruk]

Świat Akbaru znów jest zagrożony. Tajemniczy Zakon Znaku postanawia zdobyć Księgę Bogów, aby doprowadzić do apokalipsy. Mara, pragnąc uniemożliwić fanatykom z zakonu wykonanie misji, idzie na kraniec świata. Z kolei Bragon wyrusza na poszukiwanie przygód. Los sprawia, że ich ścieżki się łączą i od tej pory bohaterowie mają przed sobą wspólny cel… Scenariusz: Serge Le Tendre, Régis Loisel, rysunki: Aouamri. 58 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Muszla Ramora, tom 1, cykl 2 [dodruk]

Czarodziejka Mara powierza rycerzowi Bragonowi – adoratorowi z lat młodzieńczych – niebezpieczne zadanie odnalezienia Ptaka Czasu. Tylko jeśli Bragon go odszuka, będzie można zatrzymać upływ czasu i nie dopuścić do zagłady świata Akbaru. Rycerzowi towarzyszy Pelissa, młodziutka córka Mary. Historia ich pełnej przygód wyprawy jest pełna zwrotów akcji, a została opowiedziana z humorem. Scenariusz: Serge Le Tendre, rysunki: Régis Loisel. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Świątynia Zapomnienia, tom 2, cykl 2 [dodruk]

Nad magicznym światem Akbaru zawisło widmo zagłady. Bóg Ramor, przed wiekami zamknięty w muszli, wkrótce może się wydostać ze swego więzienia i zniszczyć całą krainę. Aby go powstrzymać, należy przeprowadzić rytuał, do którego przygotowują się dzielni poszukiwacze przygód: stary rycerz Bragon, młodziutka Pelissa i tajemniczy Nieznajomy. Muszą dotrzeć do Świątyni Zapomnienia, w której ukryte są informacje na temat Ptaka Czasu… „Świątynia Zapomnienia” to drugi tom klasycznego już dziś czteroczęściowego cyklu fantasy, stworzonego w latach osiemdziesiątych XX wieku przez znakomitych francuskich autorów – rysownika Régisa Loisela i scenarzystę Serge’a Le Tendre’a. Scenariusz: Serge Le Tendre, rysunki: Régis Loisel. 52 strony w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Invincible, tom 11

Kolejny, jedenasty już tom przygód Marka Graysona – Invincibleʼa. Mark nie może pogodzić się z faktem, że Robot przejął całkowitą kontrolę nad Ziemią. Wraz z Eve i małą córeczką postanawiają opuścić ojczystą planetę i przeprowadzić się na Talescrię. Po początkowych kłopotach w nowym miejscu wszystko zaczyna się układać, jednak nadal niepokonany Thragg i niespodziewana podróż w przeszłość ponownie zakłócają życie Marka i jego rodziny. Scenariusz: Robert Kirkman, rysunki: Ryan Ottley, Cory Walker. 304 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Kaczogród. Carl Barks – Na tropach jednorożca i inne historie z roku 1950, tom 26

Wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujących do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające. Scenariusz i rysunki: Carl Barks. 248 stron w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Lucky Luke. Belle Starr, tom 64

Kolejna przygoda największego komiksowego bohatera amerykańskiego Zachodu! Lucky Luke dociera do dziwnego miasteczka, gdzie szeryf nie ma ochoty łapać bandytów, sędzia wypuszcza przestępców, zamiast posyłać ich do więzienia, pastora stać na lokaja, a żołnierze kawalerii nie mają wierzchowców. Samotny Kowboj nie wie, co o tym sądzić, dopóki nie poznaje pewnej damy, która trzęsie całą okolicą… Oto opowieść nie tylko o naszym ulubionym bohaterze, ale też o jednej z najsławniejszych kobiet Dzikiego Zachodu – Belle Starr z rancza Younger’s Bend. A także o dwóch stróżach prawa noszących niezbyt miłe przydomki: Wieszający Sędzia i Książę Katów. Zdaje się, że Luke trafił w ciekawe towarzystwo! Scenariusz: Xavier Fauche, rysunki: Morris. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Smerfy Komiks. Zupa ze Smerfów, tom 10

W wiosce pośrodku wielkiego lasu znów zdarzy się coś niezwykłego… Kolejne przygody wesołych Smerfów! Do drzwi zrujnowanego zamku Gargamela puka olbrzym Pasibrzuch, który jest ciągle głodny. Gdyby mógł, zjadłby cały świat! Czarownik nie słynie z talentów kulinarnych, a jego spiżarnia świeci pustkami, ale wpada na sprytny pomysł, jak nakarmić olbrzyma, a jednocześnie pozbyć się znienawidzonych Smerfów. Czy podstępny plan Gargamela się powiedzie? Czy niebieskie skrzaty zdołają się obronić przed obżartuchem? Po tej mrożącej krew w żyłach historii przyjdzie pora na… powrót Smerfetki! Scenariusz: Peyo, Yvan Delporte, rysunki: Peyo. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Kasia i jej kot, tom 3

Trzeci album zbiorczy prześmiesznej serii o dziewczynce i jej kocie. Opowieść nie tylko dla miłośników kotów! Życie rodziny Kasi biegłoby spokojnie, gdyby nie szaleństwa kota Sushiego. Dokazuje nawet po zmroku, dlatego dziewczynka wraz z tatą marzą o przespaniu choćby jednej całej nocy… Przy żywiołowym zwierzaku nie uchowają się ani poduszki z pierza, ani przyrządzony na obiad pieczony kurczak. W tajemniczych okolicznościach znikają papugi sąsiada, a podczas pełni budzi się w Sushim instynkt pierwotnego łowcy. Urwanie głowy z takim czworonogiem! Może uspokoją go wycieczki do tematycznego parku rozrywki poświęconego – jakże by inaczej – kotom? A może wybiega się w trakcie wakacji na wsi? Jednak także Kasi nie brakuje zwariowanych pomysłów, więc dziewczynka i jej kot są siebie warci! Scenariusz: Hervé Richez, Christophe Cazenove, rysunki: Yrgane Ramon. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.