Pierwsza połowa lutego upłynie pod znakiem przygód Cymeryjczyka, zawiedzie nas do świata wypełnionego antyżyciem, wbije w zgrabne wdzianka X-Menów, albo skłoni do obserwowania jednego z najdziwniejszych duetów superbohaterów: podstarzałego Logana i Deadpoola. Najmłodsi czytelnicy już mogą szykować się na kolejną opowieść o małych, niebieskich ludzikach, albo podążyć tropem strzałek z patyków wraz z Yakarim.

Conan – Miecz barbarzyńcy. Conan hazardzista, tom 2

O Conana upomina się dręcząca go przeszłość. Barbarzyńca, pozbawiony swojej broni, siły, a nawet sprytu, musi sporo pogłówkować, jeśli chce dożyć kolejnego dnia. W Shadizarze Conan wpadnie w niezłe tarapaty przy partyjce gry karcianej zwanej wężowym blefem. Czy Cymeryjczykowi uda się przejrzeć podstępne zagrania wytrawnych hazardzistów? Wśród jego kart kryje się coś, czego oni nie mają – brythuńska stal! Conan poprowadzi też ekspedycję w Góry Himeliańskie w poszukiwaniu tajemniczego skarbu… Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Savage Sword of Conan” (2019) #6–11. Scenariusz: Meredith Finch, Jim Zub, Roy Thomas, rysunki: Luke Ross, Patch Zircher, Alan Davis. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Uniwersum DC. DCEased. Niezniszczalni

Czas na kolejną opowieść z najmroczniejszego świata uniwersum – apokaliptyczną sagę o nieumartych. Wirus antyżycia spustoszył Ziemię, zmieniając jej mieszkańców – i większość jej największych bohaterów – w bezmyślne, drapieżne zombi. Liga Sprawiedliwości przestała istnieć. Ci, którzy przeżyli, walczą o przetrwanie. W tych mrocznych czasach poradzą sobie tylko najgorsi spośród metaludzi! Śmiercionośna drużyna złoczyńców i antybohaterów dowodzona przez Deathstroke’a, najskuteczniejszego płatnego mordercę na świecie, przetrwała początkowy atak. Została zebrana przez nieśmiertelnego mistrza zbrodni Vandala Savage’a, który dysponuje niezawodnym planem na objęcie władzy na świecie. Tymczasem Red Hood (w cywilu: Jason Todd, były Robin, bohater, który uważa, że wszystkie chwyty są dozwolone) zebrał drużynę pogromców zła, którzy chcą walczyć z wszechobecną plagą. Nikt się nie spodziewa, że te dwie grupy będą wybawcami społeczności superbohaterów. Ale jeśli nie odłożą na bok swoich waśni i nie zaczną współpracować, wirus antyżycia będzie mógł szerzyć się bez przeszkód. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „DCeased: Unkillables” #1–3. Scenariusz: Tom Taylor, rysunki: Karl Mostert. 144 strony w twardej oprawie. Cena: 59,99 zł.

Marvel Now 2.0. Astonishing X-Men – Dopóki starczy tchu, tom 3

Alex Summers wraca do akcji, jednak nie wszyscy mutanci będą w stanie ponownie mu zaufać. Dlatego postanawia zebrać nową grupę. Czy Havok, Beast, Warpath, Colossus i Dazzler będą potrafili utworzyć zgraną i gotową do poświęceń drużynę? Nie mają czasu do stracenia, bo światu zagraża nowe niebezpieczeństwo. Tym razem Reavers dysponują niebezpiecznie skuteczną bronią. I choć ten świat tak bardzo nienawidzi mutantów, to jego los znów znajdzie się w ich rękach. Album zawiera zeszyty „Astonishing X-Men” (2017) #13–17 i „Astonishing X-Men Annual” (2018) #1. Scenariusz: Matthew Rosenberg, rysunki: Greg Land. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Marvel Now 2.0. Deadpool kontra Staruszek Logan

Wyszczekany najemnik Wade Wilson i posiwiały twardziel Logan, który niedawno przybył ze świata, gdzie złoczyńcy ostatecznie pokonali superbohaterów, ruszają na wspólną misję. Mają ocalić nastoletnią mutantkę przed ludźmi, którzy chcą wykorzystać jej moc. Jednak Maddie również potrafi pokazać pazury… i wkrótce to nasi bohaterowie mogą potrzebować jej pomocy! Album zawiera zeszyty #1–5 miniserii „Deadpool vs. Old Man Logan”. Scenariusz: Declan Shalvey, rysunki: Mike Henderson. 112 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Smerfy i wioska dziewczyn. Nowy początek, tom 4

Czwarta część cyklu „Smerfy i wioska dziewczyn”, który nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w kinowym filmie o bohaterach z Zaczarowanego Lasu. Przysłany przez Gargamela gadający kruk został pokonany, ale w wyniku jego podstępnych działań spłonęły nadrzewne domki dziewczyn… Teraz podopieczne mądrej Wierzby muszą szukać nowego miejsca do życia. W towarzystwie przyjaciół z wioski chłopaków wyruszają w daleką wędrówkę przez lasy, góry i bagna. Czy znajdą wymarzoną krainę? Na tej pełnej niebezpieczeństw drodze spotkają też olbrzymiego potwora, jakiego nigdy wcześniej nie widziały! Scenariusz: Luc Parthoens, Thierry Culliford, rysunki: Laurent Cagniat. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Yakari. Wielka nora, tom 10

Dziesiąty tom przygód małego Indianina, który wraz ze swoim dzielnym koniem zdobywa kolejnych zwierzęcych przyjaciół. Pewnego ranka Yakari odkrywa, że ktoś ułożył na ziemi strzałki z patyków. Czy to wskazówka dla chłopca? I dokąd strzałki prowadzą? Jadąc na Małym Piorunie, mały Siuks dociera do krainy pośród wzgórz, gdzie nigdzie wcześniej nie był… Po co ktoś go tam sprowadził? Czego chce i czy ma przyjazne zamiary? Przed Indianinem pełna zagadek i zaskoczeń przygoda w niekończących się podziemnych korytarzach! Do dziś ukazało się prawie czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników. Scenariusz: Job, rysunki: Derib. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.