Posiadacze PC jeszcze w tym roku będą cieszyć z nadchodzącej klimatycznej gry. Zapowiadany pierwszoosobowy survival horror, stworzony przez Lazarus Studio zabierze nas na poszukuiwania prawdy stojącej za przerażającym morderstwem naszej rodziny.

Pogrążając się coraz bardziej w szaleństwie, badamy historię rodowego domu i miasta Saint Rhodes, a także odkrywamy burzliwą przeszłosć najbliżyszych osób. Nie będziemy bezpieczni. Musimy spodziewać się nieoczekiwanego, ponieważ zaawansowana sztuczna inteligencja śledzi każdy nasz ruch, dostosowując się do naszego stylu gry. Rozglądając się za wskazówkami niezbędnymi do przetrwania, spotykamy przerażające istoty dowodzone przez tajemniczego Autora. Dzięki niemu, każda wizyta w mrocznym mieście nigdy nie będzie taka sama, a wiele nieliniowych ścieżek poprowadzi nas do rozmaitych przygód.

Lunacy: Saint Rhodes wystartowało jako stworzone przez niezależne studio demo w serwisie itch.io, zyskało również dużą popularność wśród publiczności na YouTube. Projekt po przekształceniu w pełnoprawną grę zostanie wydany przez Iceberg Interactive jeszcze w tym roku na PC (Steam).

Zaprezentowany poniżej zwiastun przedstawia nawiedzone miasto Saint Rhodes oraz tajemniczy dom, który zamieszkiwaliśmy w przeszłości.