Można by rzecz – stare jest piękne, a z wiekiem konsole nie żółkną, a raczej złocą się. W tym konkretnym przypadku trzeba jednak określenie 24-karatowe złoto potraktować dosłownie.

Na eBayu właśnie pojawiła się arcyciekawa aukcja dla kolekcjonerów konsol do gier w edycjach limitowanych – szczerozłote Wii z równie połyskliwym Wiilotem. W sumie dużo lootu w logo Nintendo. Trzeba tylko przygotować się na wydatek przekraczający 300 000 dolarów. A to pewnie nie koniec, bo licytacja jeszcze potrwa.

Pikanterii tej pozłacanej Wii dodaje fakt, że złota Wii została podarowana Królowej Elżbiecie II w 2009 roku przez THQ, w ramach promocji gry BIG Family Games. Obecny właściciel mieszkający w Holandii posiada Wii z (odrobinę) królewskim rodowodem od 2017 roku. Szczegóły możemy poczytać w wywiadach i odsyłaczach przedstawionych w opisie aukcji.

Zanim zdecydujecie się wyłożyć ten milion złotych na złotą Wii – warto zwrócić uwagę na fakt, iż czerwona poduszka, na której prezentowana jest konsola to replika, a Wiilot i sama złota skrzyneczka zarobiła kilkanaście rysek w trakcie… transportu i swojego żywota na dworze królewskim,