Dostępna od ubiegłego roku w usłudze streamingowej Google Stadia gra Lost Words: Beyond the Page od 6 kwietnia 2021 roku będzie do dyspozycji użytkowników platformy Steam oraz konsol PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Rozgrywka podzielona jest na dwa segmenty – między pamiętnikiem naszej bohaterki, a jej zmyślonym światem. Bohaterką opowieści jest Izzy, która boryka się z rozpaczą po stracie bliskiej osoby.

Aby uwolnić się od pesymistycznych i traumatycznych przeżyć wymyśla fantastyczne królestwo o nazwie Estoria. W wyimaginowanym świecie Izzy jest strażniczką magicznych świetlików, które rozproszyły się po zniszczeniu całej krainy przez potężnego smoka. Jej głównym zadaniem jest zebranie wszystkich świecidełek. Wchodzimy więc we wspólną zależność z pamiętnikiem rozwiązując trudne łamigłówki i odkrywając emocjonującą opowieść (napisaną przez Rhiannę Pratchett) zawartą w tętniącym życiem świecie Estorii. Podejmując odpowiednie decyzje w trakcie przygody, wpłyniemy bezpośrednio na rozwój wydarzeń w zmyślonej krainie, przybliżających historię Izzy.

Dzięki unikalnemu i odświeżającemu stylowi w Lost Words: Beyond the Page wejdziemy w interakcję ze słowami w pamiętniku, by rozwiązywać wymagające zadania oraz stworzyć bezpieczną drogę przejścia dla naszej bohaterki. Nadchodząca platformówka uderza w kilka głębokich tematów. Dotyka depresji, urazów emocjonalnych, beznadziejności, a także sfery marzeń i odnajdywania siebie. Gra jest przystępna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, bowiem została przedstawiona w wyjątkowej mieszance łączącej empatię z optymizmem.