Piąta część przygód pozostawiła Larry’ego w skomplikowanym położeniu. Dlatego też „szóstka” (tak, nie zapominajcie o jednej przygodzie, która nie podlega wyliczance) to czas relaksu na pokładzie statku płynącego przez Atlantyk.

Love for Sail zaskakuje zmianami w stylu graficznym w stosunku do poprzednich części serii – teraz Larry i jego przelotne miłości wyglądają raczej jak postacie z kreskówki, a nie zbitki z pikseli (na początku serii), czy też pikselartowe postacie. Zmienił się również interfejs (na kontekstowy, co było w modzie w tym okresie), za to rubaszne dowcipy ich seksualne podteksty – wciąż pozostają cechą charakterystyczną serii przygód Larry’ego.

Dla podkręcenia atmosfery dodajmy tylko, że tym razem Larry walczy o wielką wygraną – wstęp do sypialni kapitan rejsu, a to oznacza poszukiwania na dużą skalę (prowadzone w kajutach statku wycieczkowego), nieuniknione kontakty z pięknymi kobietami i wszechobecny podtekst erotyczny. Miłość na fali to ostatnia część serii przygód Larrego, za której scenariusz odpowiadał Al Lowe. Wytrwali poszukiwacze przedmiotów i easter eggów mogą liczyć w Larrym 7 na alternatywne zakończenie…