Właśnie ruszyła zbiórka funduszy na symulator zjawisk naturalnych, jakże ładnie opowiedziany w poniższym zwiastunie filmowym.

Symulator fauny postawi nas w roli siły decydującej o losach zwierząt: mamy albo chronić je przed zagrożeniami, albo pakować w kłopoty. Wszystko to w imię władzy nad siłami natury. A tak naprawdę chodzi o równowagę w ekosystemie.

Twórcy gry, studio Games Operators planuje zebrać na Kickstarterze kwotę niemal 11 000 dolarów kanadyjskich. To oczywiście podstawowy próg, do osiągnięcia w 30 dni. Kolejne etapy zbiórki otworzą drogę do zbudowania kolejnych ekosystemów – europejskich lasów, Arktyki, sawanny, lasów tropikalnych, Oceanu Pacyficznego i Zatoki Meksykańskiej.

Najwyższy próg zbiórki to kota 45 000 CAD, co (sądząc po oprawie graficznej) jest całkiem prawdopodobne. Jeśli Krystyna Czubówna będzie jeszcze komentować nasze osiągnięcia w roli sił natury, to może być to najładniejszy, przyrodniczy symulator, jaki powstał. Pozostaje tylko jedna kwestia: kto zastąpi Krystynę w angielskojęzycznym dubbingu?

Zbiórka funduszy potrwa do końca czerwca, natomiast premiera gry została zaplanowana na wrzesień 2020 r.