Polskie wydawca i producent gier RedDeerGames przy współpracy z Fundacją Janusza Christy „Kreska” zapowiada wydanie dwóch gier z serii „Kayko and Kokosh” na konsolę Nintendo Switch, z dobrze rozpoznawalnymi bohaterami w rolach głównych – komiksowym Kajkiem i Kokoszem.

Gry mają być wydane na przełomie lat 2021 i 2022. Po fali zainteresowania Kajkiem i Kokoszem, wywołanej przez serial animowany dostępny na Netfiksie – nowe przygody komiksowych bohaterów zapowiada wydawnictwo Egmont, we wrześniu możemy też spodziewać się premiery musicalu z Kajkiem i Kokoszem w Teatrze Syrena w Warszawie. Gry będą więc naturalnym medium dla naszych rodzimych bohaterów, którym ekrany komputerów nie są obce.

„Jestem pod wrażeniem pierwszych projektów nadesłanych przez RedDeerGames już na etapie negocjacji kontraktu. Dla nas, jako Fundacji, ważne jest również, że będziemy mogli promować komiks mojego dziadka wśród fanów gier na Nintendo Switch. Mam nadzieję, że dzięki temu nie tylko wejdziemy na światowy rynek z marką «Kayko and Kokosh», ale przede wszystkim przyciągniemy nowych fanów polskich komiksów z innych krajów. W przyszłym roku będziemy obchodzić 50-lecie Kajka i Kokosza, a ta współpraca pozwoli nam na zbudowanie jeszcze większego uniwersum słowiańskich wojowników Janusza Christy.” – Paulina Christa, prezes Fundacji Kreska i wnuczka Janusza Christy.

„Współpraca z Fundacją Janusza Christy Kreska to zaszczyt i ogromna przyjemność. Nasza misja jest jasna: tworzyć gry, które pokochają fani komiksów, ale także przedstawiać te postacie i uniwersum globalnej publiczności. Uważamy, że Kajko i Kokosz na to zasługują. Cieszymy się, że Netflix również dostrzega ten potencjał. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym kompetencjom w promocji i sprzedaży gier na wielu światowych rynkach uda nam się z sukcesem osiągnąć ten cel” – Michał M. Lisiecki, CEO RedDeerGames

Nie wiemy jakiego typu będą gry zaproponowane przez RedDeerGames, jedyne co zdradzają twórcy, to to, że zamierzają wykorzystać doświadczenia zdobyte podczas pracy nad 7 Horizons – komiksową grą zręcznościową.