Świetny wybór Netfliksie – chciałoby się rzec, czytając notkę prasową o pierwszej, oryginalnej, polskiej animacji, która trafi na ekrany odbiorców usługi streamingowej.

Niestrudzeni wojowie stworzeni przez Janusza Christę, po występach na kartach komiksów i w świecie gier komputerowych trafią na ekrany telewizyjne (bądź monitory komputerowe), bawiąc, walcząc ze Zbójcerzami o Mirmiłowo i przy okazji wychowując Milusia.

W gronie reżyserów serialu znajdziemy: Michała „Śledzia” Śledzińskiego, Tomasza Leśniaka, Marcina Wasilewskiego, Łukasza Kacprowicza, Roberta Jaszczurowskiego, Martę Stróżycką i Aliaksandra Sashę Kanavalau. Scenariusze odcinków napiszą Maciej Kur i Rafał Skarżycki. Projekty postaci wykona Sławomir Kiełbus (mianowany przez  Janusza Christę jego następcą). Za produkcję odpowiada studio animacji EGoFILM.

Prawa do adaptacji zostały nabyte od Fundacji Kreska im. Janusza Christy (jej prezesem jest Paulina Christa, wnuczka twórcy komiksowych wojów). I tak, po niemal 50 latach od premiery (pierwszy komiks z Kajkiem i Kokoszem został opublikowany w 1972 roku), zobaczymy Mirmiłowo na małym ekranie, co ma nastąpić w 2021 roku.

Niech co Krwawy Hegemon? – chciałoby się zakrzyknąć, oczekując niecierpliwie na animowanych bohaterów naszego dzieciństwa.