Zapowiadany tytuł, stworzony przez hiszpańskie studio Iction Games (założone w 2014 roku), to zręcznościówka w stylu retro, ukazana w dwuwymiarowym rzucie izometrycznym.

Nasz bohater – surowy i odważny John jest żołnierzem sojuszniczej armii, działającym tylko wtedy, gdy jest to ostatecznością. Zachodzi konieczność wyruszenia w niebezpieczną przygodę w samym sercu dżungli celem zneutralizowania wrogich jednostek wraz ze wspierającym nas partnerem. Wpółpracujący żołnierz będzie mógł towarzyszyć nam w trudnych do przejścia misjach, jednak musimy być świadomi, że podejmowane decyzje wpłyną na przebieg wykonywanych zadań, a może nawet… na naszą przyjaźń. Rozgrywka w John Mambo należy do wymagających doświadczeń, jednak jeśli nie sprawia nam większych kłopotów, twórcy wprowadzili koszmarny tryb Nightmare z ekstremalnie wysokim poziomem trudności. W 12 urozmaiconych misjach, zakończonych walką ze śmiercionośnym bossem, pomożemy pobratymcom w ucieczce z więzienia i dokonamy sabotażu bazy nieprzyjaciela. John nigdy nie odmawia udziału w walce, nawet… jeśli nie jest do niej zaproszony.

Gra została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch.

„Iction Games was born with the desire to develop and produce video games and therefore quality entertainment options for a wide community of players. We are indie team with a lot of desire to create, create, and create…” – deweloperzy Iction Games