Od pewnego czasu w internecie krążą plotki o trwających pracach nad Star Wars: Knights of the Old Republic Remake. Wszystko wskazuje na to, że były one prawdziwe, pogłoski potwierdza dziennikarz Bloomberga.

Jason Schreier to dziennikarz serwisu Bloomberg, mocno związany z tematyką gier. Schreier wziął udział w programie MinnMax, gdzie Ben Hanson zaczął drążyć między innymi temat plotek o Star Wars: Knights of the Old Republic. Wszystko zakończyło się tak, że Jason Schreier uległ i potwierdził, że Aspyr Media naprawdę robi coś w zakresie KOTOR-a. Trzeba podkreślić, że w przeszłości Aspyr zajmowało się portowaniem gier z uniwersum Gwiezdnych wojen, więc pogłoski o tym, że studio miałoby otrzymać możliwość zrobienia SW: KOTOR Remake nabierają sensu. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na fakt, że Schreier nie jest znany z rozsiewania plotek bez pokrycia. Dziennikarz ten z reguły podaje informacje, które później okazują się prawdziwe.

Star Wars: Knights of the Old Republic jest grą z 2003 roku, która mimo upływu lat, wciąż uchodzi za jeden z najlepszych tytułów fabularnych z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Trudno się zatem dziwić, że fani z całego świata liczą na powrót do klasyka w odświeżonej formie, a spekulacje przybierają na sile.