W Bibliotece UKW w Bydgoszczy 18-19 listopada odbył się drugi Huuuge Game Jam. Jesteście ciekawi co tam się działo? Zapraszamy do krótkiej relacji.

Huuuge Game Jam rozpoczął się tak jak rok temu – preparty, które odbyło się w piątek 17 listopada w Cybermachinie. Uczestnicy, którzy przyjechali wcześniej mieli szansę na poznanie innych jamowiczów oraz na spotkanie się z ambasadorami jamu, czyli z Sosem (Mikołajem Kamińskim), Daltonem (Krzysztofem Pachulskim), Borysem Nieśpielakiem, Dariuszem Wawrzyniakiem oraz Łukaszem Wolonkiewiczem. Właściwa impreza rozpoczęła się w sobotę punktualnie o 10.00 powitaniem oraz cyklem “warsztatów”. Na pierwszy ogień poszło Karaoke PowerPoint (BattleDecks), czyli freestylowa prezentacja. Cała atrakcja polegała na tym, że zarówno temat jak i slajdy były przygotowane przez organizatorów, a prelegenci nie widzieli ich wcześniej. Sos wybrał temat – Moja pierwsza gra w silniku Unity. Natomiast Dalton połączył wszystkie 3 zaproponowane i pływał od gamejamów poprzez tworzenie gier a kończąc na ukulele.
Po tej atrakcji uczestnicy oglądali film dokumentalny Borysa Nieśpielaka “Wszystko z nami w porządku”, który zebrał zasłużone brawa. Po filmie Krzysztof Maliński zapowiedział następną niespodziankę – wykład o papugach. Pojawiły się na miejscu dwie panie z bydgoskiej papugarnii, które opowiadały o tych mądrych ptakach. Uczestnicy z początku zaskoczeni szybko podłapali dowcip i zadawali dużo pytań. O 13.30 organizatorzy podali temat, a właściwie kilka tematów: 1. Paradoks dziadka, 2. Nie ma takiego numeru, 3. Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę, 4. Sorry mario but our princess is in another castle. Na miejscu wybrano 4 osoby, które stanęły do walki o temat. Ich zadanie polegało na przejściu labiryntu – wygrany otworzył swoją kopertę, w której schowany był numer tematu. Wygrał temat 3!

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę czyli game jam czas start!
Punkt 14.00 wszystkie drużyny rozpoczęły 24 godzinny maraton tworzenia gry, który zakończył się następnego dnia w niedzielę o 14.00.
W trakcie game jamu powstało łącznie 26 gier. W imprezie wzięło udział łącznie 155 osób, w tym 105 tworzyło gry na miejscu, 20 online, a dodatkowe 30 osób przyszło tylko na wykłady. Jak widać, zainteresowanych bydgoskim jamem nie zabrakło. Trafne okazało się także połączenie części projektowej z wykładami. Razem tworzyły one spójną całość. Dodatkowa atrakcja pojawiła się o 19.15 – na HGJ przyjechał Pan Ząbek magik-iluzjonista. Oprócz tego uczestnicy mogli składać na miejscu karmniki dla ptaków, które również pięknie ozdobili.

Zagraj i zobacz!
Wszystkie gry, które powstały w trakcie tego Game Jamu możecie zobaczyć, a właściwie to przetestować, tutaj. Zachęcamy Was do tego, żeby zapoznać się z tym, co stworzyli polscy twórcy.