Platformówka z symulacją zjawisk fizyki wywinęła na swoje pięciolecie niezłego fikołka swoim twórcom. Studio No Brakes Games wraz z Curve Digital świętują sprzedanie 30 milionów egzemplarzy i zapowiadają nowy zestaw poziomów nazwany Laboratorium.

Chcieliśmy napisać kilka słów o wielkim sukcesie gry z androidami, ale Human: Fall Flat zdecydowanie podniósł poprzeczkę, dając znać, że połączenie dziwacznej platformówki z symulacją zjawisk fizycznych przełożyło się na niewiarygodnie wysoką sprzedaż. Wspomniane w nagłówku Laboratorium to poziom stworzony przez Bulera, zwycięzcę konkursu Fantastic Machines Competition, w którym możemy zaszaleć w tajnym laboratorium, w którym siły fizyki stały się pretekstem do zabawy. Od magnetyzmu po elektryczność!

Human: Fall Flat to zabawna platformówka z fizyką osadzona w unoszącym się w powietrzu świecie snów. Każdy poziom snu zapewnia nowe środowisko do zwiedzania zamków, rezydencji, od budowli Azteków, po ośnieżone góry, lokacje przemysłowe i nocne krajobrazy. Wiele ścieżek na każdym z poziomów i zabawne łamigłówki gwarantują, że ciekawość i pomysłowość są nagradzane. Trzeba jednak mieć na uwadze chwiejne ruchy naszego bohatera mają wpływ na rozgrywkę – podczas biegania, wspinania i skakania musimy liczyć się z zabawnymi skutkami przypadkowych wydarzeń. W Human: Fall Flat można grać solo lub z maksymalnie 8 graczami online.

„Pięć lat temu Human Fall Flat po raz pierwszy wypuszczono na PC z ośmioma poziomami zagadek logicznych opartych na fizyce, a teraz nasza gra jest dostępna na całym świecie na platformach PC, mobilnych i konsolowych, zawiera 17 (wkrótce 18!) ekscytujących poziomów, a my sprzedaliśmy ponad 30 milionów egzemplarzy – naprawdę nie możemy uwierzyć, jak daleko zaszliśmy.” – Tomas Sakalauskas, dyrektor generalny i założyciel No Brakes Games i twórca Human: Fall Flat

Jeśli nie daliśmy się wciągnąć (jak 30 milionów innych graczy) w świat Human: Fall Flat, to niech pretekstem będzie potężna zniżka na Steamie – przez najbliższą dobę można kupić grę za jedyne 25 zł, a 10% przychodów otrzymanych przez Curve zostanie przekazanych organizacji charytatywnej Safe In Our World, która pracuje nad tworzeniem i promowaniem świadomości zdrowia psychicznego na całym świecie w branży gier wideo i poza nią.

„Chciałbym bardzo podziękować niesamowitej społeczności Human: Fall Flat. Zawsze chciałem stworzyć grę, która inspiruje twórców i graczy do budowania i odkrywania nowych poziomów bez żadnych ograniczeń i nieustannie zaskakuje mnie innowacyjność, którą co roku obserwujemy od społeczności. Z niecierpliwością czekamy na wiele kolejnych lat!” – Tomas Sakalauskas, dyrektor generalny i założyciel No Brakes Games i twórca Human: Fall Flat

Początkujący projektanci poziomów mają czas do 12 sierpnia, aby wziąć udział w konkursie tworzenia poziomów z okazji piątej rocznicy Human: Fall Flat. Uczestnicy mogą rysować, malować, modelować z plasteliny lub budować z klocków, napisać krótką historię, a nawet upiec tort w kształcie poziomu – a następnie udostępnić zdjęcie swojego dzieła w wysokiej rozdzielczości, aby mieć szansę na wygraną. Sędziowie będą rozpatrywać zgłoszenia biorąc pod uwagę pomysłowość zgłoszeń.