Pewnie zawsze sie zastanawiacie, jak to jest z tym seksizmem w grach, czy postrzeganie bohatera lub bohaterki ma wpływ na nasze wybory, zależnie od płci oraz kto tak naprawdę najseksowniejszy jest na świecie. Częściowych odpowiedzi udziela raport zespołu Try Evidence  z 28 maja 2020 r. w którym uwzględniono 60 najbardziej rozpoznawalnych bohaterów i bohaterek gier (w tym miejscu odnajdziemy ich portrety).

Kogóż tam nie ma w tej galerii osobliwości, od Catwoman, przez Harley Quinn, Keirę Metz i Larę Croft, po Quiet, Chloe, Tifę i Triss Merigold. Wśród męskich superherosów odnajdziemy Nathana Drake’a, Agenta 47, Alana Wake’a, Tanka, Marcusa Fenixa, Kratosa, Ezio, Jaxa i ma się rozumieć Geralta.

Z tą próbką męskich i damskich bohaterów zmierzyło się 100 graczy o różnych płciach. Teraz krótkie wnioski: najatrakcyjniejsi faceci z gier to (kolejno): Geralt, Ezio Auditore i Nathan Drake (kobiety wskazały: Ezio Auditore, Nathana Drake’a i Leona Kennedy’ego, faceci: Geralta, Dantego i Leona Kenedy’ego). Najgorzej wypadli Zhin, Lee Chaolan i Agent 47.

A heroiny? No cóż, tu na pierwszym miejscu jest Christie Monteiro, za nią Lara Croft oraz Faith Connor (kobiety preferują: Adę Wong, Larę Croft i Nariko, faceci: Christie Monteiro, Larę Croft i Nariko). Najgorzej wypadły: Kokoro, Mila i Juri Han.

Szczegółowe wyniki do podpatrzenia w opracowaniu: Dębek, M., Kość, M., Zalewski, D., Koptewicz, A. (2020), Raport – atrakcyjność gamingowych herosów i heroin cz. 1/2.