O założonym przez Jade Raymond studiu Haven Entertainment po raz pierwszy usłyszeliśmy na łamach serwisu PlayStation Blog, gdzie Raymond podzieliła się swoimi przemyśleniami oraz garścią informacji.

Wspomniała fakt, że tworzy gry już od ponad 25 lat i miała szansę współtworzyć tytuły, które odniosły naprawdę wielkie sukcesy. Jade Raymond chciałaby kreować światy, do których gracze będą mogli uciekać, żeby wyrażać siebie, a także oddawać się czystej rozrywce. Jak podkreśla, jej zdaniem Sony również ma takie priorytety i jest szczęśliwa z faktu, że właśnie ta firma zdecydowała się wspierać rozwój Haven Entertainment.

Siedziba nowego studia Jade Raymond znajduje się w Montrealu. Aktualnie deweloperzy skupiają się na projekcie, który najpewniej będzie tytułem ekskluzywnym dla konsol PlayStation. Warto przypomnieć, że jeszcze niedawno założycielka Haven Entertainment pracowała dla Google, lecz po tym jak zamknięto Stadia Games and Entertainment, zdecydowała się odejść. Decyzja Google o zamknięciu własnego studia tworzącego gry, była sporym zaskoczeniem dla całej branży. Podobno firma miała duże plany związane z tworzeniem gier na swoją platformę Stadia, jednak doszło do zmiany priorytetów w tym zakresie.