Rozpoczął się okres otwartych testów wersji beta usługi strumieniowania gier, która jest zgodna z większością komputerów biurkowych i laptopów z systemem Windows. Do tej pory usługa była dostępna w formie zamkniętych testów prowadzonych od zeszłego lata, zdobywając w tym okresie bardzo dobre opinie wśród odbiorców.

Usługa GeForce NOW pozwala graczom korzystać z gier oferowanych w wielu sklepach cyfrowych. Jest to również katalog gier z platformy Uplay, czyli tytułów dla komputerów PC wydawanych przez firmę Ubisoft. „Jesteśmy zachwyceni możliwością zaoferowania dostępu do gier PC z platformy Uplay, takich jak Tom Clancy’s Rainbow Six Siege graczom, którzy nie dysponują wydajnymi komputerami. Od teraz nasze gry są dostępne dla znacznie większej liczby użytkowników komputerów PC i Mac”, powiedział Chris Early, wiceprezes ds. współpracy partnerskiej i przychodów w firmie Ubisoft. „NVIDIA stworzyła wysokiej jakości rozwiązanie, które pozwala strumieniować najlepsze tytuły z franczyz Ubisoft”.

GeForce NOW daje graczom swobodę korzystania z gier PC w wysokiej jakości praktycznie gdziekolwiek. Dzięki tej usłudze, użytkownicy komputerów PC lub Mac mogą łączyć się z superkomputerami w chmurze obliczeniowej, która pozwala na strumieniowanie gier w rozdzielczości 1080p nawet z jakością 120 kl./s. Ponieważ obliczenia są realizowane w centrach danych NVIDIA, gracze mogą grać w najnowsze tytuły dla komputerów PC z maksymalnymi ustawieniami i wysoką płynnością nawet na komputerach wyposażonych w mało wydajne zintegrowane karty graficzne.

Wystarczy połączyć usługę GeForce NOW z własną biblioteką gier z popularnych platform, takich jak Uplay czy Steam, i zacząć rozgrywkę. Przewidziano także możliwość bezpośredniej instalacji gier „free to play”. GeForce NOW pozwala szybko rozpocząć grę, ponieważ wszystkie czynności obsługowe są realizowane bez interwencji gracza. Łatki i aktualizacje sterowników są instalowanie automatycznie, a ponadto system obsługuje zapisy gry w chmurze, pozwalając na granie na różnych platformach. Usługa GeForce NOW jest regularnie aktualizowana. Wprowadzane są nowe usprawnienia, nowe gry i obsługa dodatkowych centrów danych, w tym uruchomionego właśnie w Amsterdamie już dziesiątego centrum GeForce NOW.

Publiczna wersja beta usługi GeForce NOW jest obecnie dostępna dla komputerów biurkowych i laptopów w większości regionów Ameryki Północnej i krajach Europy. Aplikacja GeForce NOW jest dostępna w językach angielskim, francuskim i niemieckim, a gry w usłudze są dostępne w wielu różnych wersjach językowych. Wśród z nich znalazły się m.in. PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDSArma 3Garry’s Mod i Fortnite. „Możliwość zagrania w Paragon i Fortnite za pośrednictwem usługi GeForce NOW firmy NVIDIA to świetna zabawa”, powiedział Mark Rein, wiceprezes Epic Games. „Gry działają bardzo płynnie nawet na moim Macbooku Air, dzięki czemu mam wrażenie jakbym uruchomił je na mocnym sprzęcie. Dobra robota, NVIDIA!”

Ze względu na ogromne zainteresowanie, prowadzone są zapisy na dostęp do wersji beta. Zapraszamy do zapisania się na listę wszystkich chętnych do skorzystania z bezpłatnej wersji beta dla komputerów PC lub Mac i przekształcenia swojego komputera w najnowocześniejszą maszynę do gier!