Liczne pojedynki, walki z bossami oraz nieustanna konieczności unikania wrogich ataków. Gearshifters ma nam zaoferować sporo akcji w arcade’owym stylu.

Gra zręcznościowa, która jest połączeniem dwóch gatunków shoot ’em up oraz roguelite. Trzeba przyznać, że brzmi to jak przepis na dobrą zabawę. Gracze podejmują się walki z licznymi przeciwnikami, a także okazjonalnym bossem o znacznie większych rozmiarach. W tym wszystkim pomoże spory asortyment broni i modyfikacji. Kluczowe jest unikanie pocisków wystrzeliwanych przez wrogie jednostki, a także prowadzenie nieustannego ostrzału. Ciekawe jest to, że po każdej misji otrzymamy zapłatę, którą można przeznaczyć na różne usprawnienia i modyfikacje pojazdu. Zmiany nanoszone na nasz samochodów wpłyną na zdolność ataku i obrony, ale nie zabraknie również dodatków czysto kosmetycznych. Gearshifters powinno zadowolić graczy o różnych poziomach umiejętności – dostępne będą poziomy trudności standard i casual, a dla bardziej wymagających graczy – tryb o nazwie deadly, w którym uwzględniono permanentną śmierć.

Gearshifters  trafi na PlayStation 4, Xboxa One, Nintendo Switch, PC. Premiera została przewidziana na 2021 rok. Więcej informacji na temat Gearshifters znajduje się na oficjalnej stronie Steam.