Właśnie pojawiła się zapowiedź gry, w której klimat sci-fi opleciono atmosferą pełną tajemnic oraz licznymi łamigłówkami.

Faraday Protocol to pierwszoosobowa gra logiczna, która kładzie duży nacisk na fabułę. Twórcy podkreślają, że rozwiązywanie zagadek ma być dla graczy satysfakcjonujące, a sama rozgrywka będzie wypełniona zadaniami do rozwiązania. Drugi aspekt rozgrywki to odkrywania historii oraz eksploracji tajemniczego, intrygującego miejsca. W Faraday Protocol odgrywamy w rolę Raug Zeekon, międzygwiezdnego archeologa z planety Cunor. Firma wysłała go do źródła tajemniczego sygnału, pochodzącego z niezbadanego układu gwiezdnego. Ostatecznie nasz bohater trafi na stację o nazwie Opis, gdzie zostanie przywitany przez tajemniczy głos. W trakcie dalszej rozgrywki Raug Zeekon będzie korzystał ze swojego Bia-Tool, czyli narzędzia służącego przenoszenia energii z jednego miejsca do drugiego.

Premiera gry jest przewidziana na 2021 rok. Więcej informacji na temat Faraday Protocol znajduje się na stronie Steam gry.