Ubisoft podzielił się sporą dawką informacji na temat gry Far Cry 6, więc wszyscy gracze wyczekujący rewolucji na wyspie Yara z pewnością będą zadowoleni.

Data premiery Far Cry 6 została wyznaczona na 7 października 2021 roku. Gra ukaże się w polskiej wersji językowej (napisy). Far Cry 6 przeniesie nas na wyspę Yara, która znajduje się w sercu Karaibów. Niestety, pomimo pięknej pogody i niesamowitych widoków, miejsce to zostało zrujnowane przez sankcje gospodarcze. W kraju dochodzi do wyraźnych podziałów społecznych, a bieda wdziera się do życia coraz większego grona obywateli. Właśnie dlatego dyktator Antón Castillo (Giancarlo Espososito) z łatwością doszedł do władzy i obiecał wszystkim przywrócenie dawnej chwały na wyspie. Niestety dyktatura okazała się być krwawa, a cały kraj został skąpany w rewolucji.

Gracze wcielą się w Dani Rojas, postać kobiecą lub męską, w zależności od wyboru na samym początku zabawy. Głównym celem rozgrywki w Far Cry 6 będzie poruszanie się po otwartym świecie i niszczenie sił złego dyktatora, więc fani serii na pewno poczują się jak w domu. Oczywiście styl zabawy może być kształtowany na różne sposoby – jest opcja cichego eliminowania wrogów, a także robienia głośnej rozwałki. Samo zwiedzanie świata gry będzie możliwe za pośrednictwem czołgów, koni oraz wielu odmian cywilnych pojazdów z naniesionymi przeróbkami.

Tytuł wygląda obiecująco pod względem graficznym i nie pozostaje nic innego jak zaczekać na premierę, którą wyznaczono na 7 października 2021 roku. Far Cry 6 trafi na Xbox Series S i X, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Google Stadia, Amazon Luna oraz PC.