Paradark to małe, niezależne studio z Polski, które właśnie zaprezentowało nam zwiastun swojej gry o intrygującym klimacie.

Exekiller to gra dla pojedynczego gracza, która została osadzona w retrofuturystycznych klimatach, ze szczyptą westernów. Gracze będą mogli wejść do postapokaliptycznego świata, gdzie nie ma zasad, a prawo jest dyktowane wyłącznie przez załadowaną broń. Twórcy wyjaśniają, że w fikcyjnym świecie Exekillera przetrwało zaledwie 30% ludzkiej populacji, a korporacje przejęły kontrolę nad wszystkim i zastąpiły światowe organizacje rządowe.

„Jesteśmy fanami westernów i postapo, ale do tego jeszcze dark sci-fi, cyberpunka i retrofuturyzmu. Po wymieszaniu tych gatunków narodził się Exekiller.” – Amadeusz Wróbel, CEO Paradark Studio

Czym jest tytułowy Exekiller? Łowcą głów, którego celem jest zbieranie S.O.U.L.S., czyli bioczipów porównywalnych do ludzkiej duszy. Innymi słowy, jeśli zabraknie twojego S.O.U.L.S. to zostaniesz wymazany z egzystencji. W grze mamy dokonywać wyborów moralnych, będzie też możliwość ulepszania zdolności postaci oraz liczne gadżety do wykorzystania, a także opcja skradania się, zamiast każdorazowego wszczynania wielkiej rozróby.

Więcej informacji na temat Exekiller znajduje się na oficjalnej stronie Steam.