Niezależny zespół deweloperski Cosmonaut Studios przygotowuje klimatyczną przygodówkę z zagadkami logicznymi, której motywem przewodnim jest manipulacja czasem.

Produkcja postawi przed graczami zadanie manipulacji wydarzeniami w taki sposób, by uratować ofiary pożaru ogromnego domu. Przeniesiemy się do kluczowego, dramatycznego w skutkach tygodnia i zmienimy koszmarne okoliczności, pragnąc uratować wszystkich poszkodowanych w tragedii. Sterując niedoświadczonym agentem, pracującym dla nowo utworzonego Projektu Drugiej Szansy, postaramy się naprawić defekty przeszłości. Od samego początku otrzymujemy pełną swobodę eksploracji siedmiodniowej osi czasu przed pożarem. Przy pomocy urządzenia Visualiser, oglądamy i zmieniamy ważne zdarzenia z całego tygodnia tyle razy ile chcemy i w dowolnej kolejności. W części przypadków wpłyniemy również na egzystencję poszczególnych bohaterów. Każdego ze współlokatorów można bowiem uratować na wiele sposobów, a metoda jaką wybierzemy zaważy na ich życiu w przyszłości. Ostatecznie wszystko dotyczy odpowiednich wyborów i konsekwencji za nimi idących. Zbadamy relacje i sekrety mieszkańców rezydencji, aby podejmować bardziej świadome decyzje oraz odkryjemy potrzebne informacje z poprzednich wydarzeń w celu uzyskania dostępu do ukrytych obszarów domu.

Data premiery Eternal Threads została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC (Steam) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.