Socrealistyczna oprawa graficzna i złożona historia – to obiecuje nam rosyjskie studio Provodnik Games, które zapowiada wydanie Dull Gray na Steamie już 8 września 2021 roku.

Twórcy Dull Grey czerpali inspirację z radzieckiej sztuki początku XX wieku oraz opowieści rosyjskich gawędziarzy. W grze będziemy mieli okazję wziąć udział w emocjonalnej historii matki i syna, dotykającej tematyki wolnej woli i poszukiwania szczęścia w ponurej, retrofuturystycznej wizji świata kontrolowanego przez program Progress. Matowa Szarość snuje historię w monochromatycznych barwach, prowadząc nas przez dziesiątki binarnych wyborów, od zawodów (latarników i lichwiarzy), przez dramatyzm dystopii, po wpływy prozy braci Strugackich i Dostojewskiego i filmów Tarkowskiego. Studio Provodnik Games powstało w 2017 roku podczas niezobowiązującej rozmowy na boisku sportowym. W 2019 roku wydało swoją pierwszą interaktywną opowieść – Railways of Love na urządzenia mobilne.

W grze będziemy wielokrotnie dokonywać różnych wyborów, które prowadzą do odmiennych zakończeń. Są i sekretne treści do odkrycia oraz szansa na doprowadzenie historii do szczęśliwego, pełnego barw zakończenia. Dull Grey w maju 2021 roku po raz pierwszy trafił na konsole (PlayStation 4, Xbox One, Switch, PlayStation Vita), gdzie zyskał przychylność recenzentów, zwracających uwagę na umiejętne wykorzystanie minimalizmu i sprawne wciągnięcie graczy w monochromatyczny świat gry.

„Wprowadzenie gry na konsole było niespodziewaną i ekscytującą przygodą. Teraz czujemy, że nasza gra trafia do sklepu, do którego naprawdę przynależy. Nie możemy się doczekać, aż gracze na Steam poznają Dull Grey i mamy nadzieję, że gra będzie rezonować w ich sercach.” – Roman Własow, współzałożyciel Provodnik Games

Dramat o dorastaniu Dull Grey na konsolach doczekał się wielu nagród. Edycja na PC (Steam) zostanie wydania 8 września 2021 roku. W późniejszym terminie tego roku gra pojawi się również w sklepach Google Play i App Store.