Właściciele konsol Switcha będą mogli pokierować kosmiczną flotą i odkryć tajemnice upadłego imperium.

Świetna gra strategiczna typu roguelite w klimacie sci-fi pojawi się na ekrnanach Switcha. Warto zacząć od tego, że Crying Suns jest już dostępne na PC, Macach, iOS-ie oraz Androidzie, a teraz grono kosmicznych strategów powiększy się o posiadaczy Switcha. W związku z tym opublikowano teaser, który wyświetla parę krótkich cytatów z pochlebnych recenzji Crying Suns i tym samym zachęca do zapoznania się z grą we własnym zakresie.

Crying Suns daje nam szansę wcielenia się w postać Ellysa Idaho, dowódcy kosmicznej floty, który eksploruje tajemnicze, upadłe imperium. Gra wyraźnie jest inspirowana przez takie klasyki jak chociażby Diuna czy BattleStar Galactica. Sama rozgrywka jest tak skonstruowana, aby gracz stopniowo odkrywał prawdę na temat przygotowanej przez twórców, postapokaliptycznej historii. Do zadań każdego dowódcy będzie należeć pozyskiwanie surowców z planet, podejmowanie kluczowych decyzji fabularnych oraz oczywiście kierowanie kosmiczną flotą w trakcie potyczek.

Premiera na Nintendo Switch jest zaplanowana na 27 maja 2021 roku. Więcej informacji na temat Crying Suns znajduje się na oficjalnej stronie Steam, gdzie gra jest dostępna od 2019 roku.