Latem będziemy strzelać na smartfonach. Przynajmniej zrobią to Amerykanie w najnowszej odsłonie serii Contra – zatytułowanej (nomen omen) Contra Returns.

Konami wraz z TiMi Studio Group zamierza jeszcze raz wrzucić nas do świata pełnego pocisków i przemocy. Tym razem na smartfonach. Jeśli uwierzymy informacji prasowej – Contra Returns wniesie świeży zwrot do kultowej strzelanki zręcznościowej (z wyraźnymi akcentami retro). Już teraz gracze mogą zarejestrować się w Google Play i Apple Store, aby zdobyć ekskluzywne nagrody (ok, ok, pewnie będą unikalne postacie i skórki od broni).

Contra Returns obiecuje nowe postacie, świeżą fabułę i opcje konfigurowania broni plus… odblokowywanie umiejętności i kolejne, emocjonujące pola bitwy (łącznie 200 poziomów). Zapowiedziano również tryb One Life Mode, zabawę w muli w wariantach 1v1 i 3v3 oraz ulepszenia samych postaci i wyposażenia. Czy to wystarczy, by gracze raz na zawsze zapomnieli o Contrze z NES-a i automatów arcade i zajęli się Contrą na smartfonach? Zobaczymy. Szczegółowe informacje na temat odświeżonej Contry możemy odnaleźć na oficjalnej stronie projektu.