Symulator budowy i zarządzania od studia MaFi Games przedstawia tło fabularne rozpoczynające się od ucieczki głównego bohatera i jego lojalnej załogi na bezludną wyspę. Po pogrążeniu się świata w chaosie nasi pragną oni założyć nową kolonię na niezbadanym archipelagu.

Aby przetrwać gracze muszą konstruować fabryki, wytwarzać produkty, wydobywać surowce, zbierać pożywienie, badać nowe technologie i przede wszystkim eksplorować tajemnicze otoczenie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozpoczniemy program międzyplanetarny, zbudujemy rakiety kosmiczne i stworzymy własną stację orbitalną. Zaczniemy od podstaw, czyli zapewnienia żywności naszym pobratymcom. Będziemy uprawiać ziemię, używać nawozów oraz korzystać ze szklarni, by nadążyć za zapotrzebowaniem na jedzenie. W miarę upływu czasu w grze, odblokujemy możliwość konstruowania innowacyjnych budynków i pojazdów, zwiększymy wydajność fabryki oraz ulepszymy nasze siedlisko. Zwiedzając otoczenie, odnajdziemy uchodźców potrzebujących wsparcia, odkryjemy potrzebe zasoby i staniemy do walki z piratami w niebezpiecznych bitwach morskich.

Data premiery Captain of Industry została zaplanowana na pierwszy kwartał 2022 roku we wczesnym dostępie na komputerach PC (Steam).