W dniach 3-4 listopada gracze z całego świata zbierają się w kalifornijskim centrum konferencyjnym Anaheim Convention Center, by wziąć udział weekendzie poświęconym grom Blizzarda.

Miejsce to stanie się centrum wydarzeń z udziałem ulubionych członków społeczności graczy, epickich turniejów e-sportowych, a także konkursów, w których wyłonieni zostaną najlepsi cosplayerzy oraz inni utalentowani twórcy. Na zakończenie konwentu zagra zdobywca nagrody Grammy – zespół Muse. Chociaż bilety już się wyprzedały, każdy może dołączyć do zabawy online dzięki wirtualnemu biletowi na BlizzCon.

BlizzCon oficjalnie rozpocznie się w piątek o godz. 19:00 czasu polskiego. Podczas ceremonii otwarcia cały świat dowie się o najbliższych planach Blizzarda. Po raz pierwszy w historii uczestnicy będą mogli obejrzeć twórców na żywo na trzech różnych scenach – na scenie mitycznej w hali D, na Overwatch® Arena, a także na scenie Hearthstone® w nowej, północnej hali. Każdy będzie mógł obejrzeć ceremonię otwarcia za darmo na stronie BlizzCon.com. Początek transmisji już o godz. 18:30 czasu polskiego, kiedy to na kanale pełnego dostępu do BlizzConu rozpocznie się studio poprzedzające rozpoczęcie imprezy.

Na graczy czekają cztery sceny z wydarzeniami poświęconymi grom i społeczności. Dzięki wywiadom z twórcami będzie można dowiedzieć się więcej na temat planów zespołów deweloperskich Blizzarda, a wydarzenia takie jak podcasty na żywo czy teleturnieje inspirowane grami Blizzarda pozwolą fanom nawiązać kontakt z ich ulubionymi osobowościami sieciowymi. Warsztaty artystyczne, cosplayerskie, inżynierskie oraz inne pobudzą w graczach kreatywność. Pełen program wydarzeń można znaleźć na stronie https://blizzcon.com/pl-pl/schedule.

Po raz pierwszy w historii posiadacze wirtualnego biletu na BlizzCon otrzymają dostęp na żywo do wszystkich czterech scen. Materiały będą również dostępne w formie powtórek na żądanie w języku angielskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim i koreańskim. Przed rozpoczęciem imprezy gracze będą mogli przygotować się na BlizzCon dzięki ponad 40 filmikom poprzedzającym imprezę na stronie https://blizzcon.com/pl-pl/watch. Wiele filmików jest dostępnych za darmo, a wszystkie są dostępne dla posiadaczy wirtualnego biletu. Przez cały weekend w Anaheim Convention Center będzie można również poczuć atmosferę rywalizacji. Rozegrane zostaną rundy finałowe World of Warcraft® Arena World Championship, Overwatch World Cup, Starcraft® II World Championship Series, finały Heroes of the Storm® Global Championship, a także turniej Hearthstone Inn-vitational. Fani e-sportu mogą się już przygotować na inauguracyjny sezon Overwatch League, która rozpocznie się od specjalnego wydarzenia w niedzielę o godz. 1:30 w nocy czasu polskiego. Więcej informacji na temat tegorocznych turniejów można znaleźć na stronie https://blizzcon.com/pl-pl/esports.

Przez cały weekend zawody e-sportowe Blizzarda będzie można oglądać za darmo na stronach BlizzCon.com, Twitch oraz MLG.com. Posiadacze wirtualnego biletu będą mogli cieszyć się poszerzonymi funkcjami dzięki transmisjom na BlizzCon.com i przez aplikację mobilną BlizzConu.

W sobotę o godz. 2:00 w nocy czasu polskiego rozpocznie się wieczór legendarnej kreatywności. Odbędą się wówczas konkursy: kostiumów, talentów, filmowy oraz konkurs artystyczny. W tym roku wieczór społeczności na BlizzConie 2017 po raz drugi poprowadzi Chris Hardwick, twórca podcastu Nerdist, a także gospodarz popularnego teleturnieju z kanału NBC, The Wall. Wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w rozmaitych wydarzeniach i atrakcjach na terenie całego centrum konferencyjnego. Niespodzianki czekają na was na każdym rogu, zaś najciekawsze z nich to: Festyn Lunomroku – na mistycznym festynie w klimatach World of Warcraft uczestnicy będą mogli wymienić się przypinkami, adoptować pluszowe zwierzaki, poznać swoich ulubionych autorów na stanowisku wydawczym i wziąć udział w wielu innych atrakcjach.

Karczma Hearthstone – zapraszamy wszystkich na historyczne spotkanie Fireside Gathering! W tym przytulnym zakątku można chwycić krzesło i napitek, a następnie spotkać (i wyzwać na pojedynek) innych graczy oraz twórców Hearthstone.
Sklep z Rynsztunkiem Blizzarda – już od czwartku uczestnicy będą mogli odebrać pamiątkowe gadżety Blizzarda w hali E centrum konferencyjnego. Pobranie aplikacji mobilnej BlizzConu pozwala skorzystać ze specjalnych funkcji. Można też udać się na stronę Rynsztunku Blizzarda, by odebrać swoje pamiątki z podróży.